Küçükçekmece'de özel yetenek sınavına hazırlık kurslarında büyük başarı – SPORT

Başarı çıtasının her geçen gün yükseldiği derslerde, öğrencilerin %80'i istedikleri okula girerek hayallerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor. Küçükçekmece Belediyesi ayrıca öğrencilerini mezun olduktan sonra gerekli alanlarda istihdam ederek iş imkanı da sunuyor.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen yetenek sınavlarına özel hazırlık kurslarında öğrenciler, uzman eğitmenler eşliğinde haftada 10 saat eğitim alıyor. Öğrencilere 9 ay boyunca parkur desteğiyle hız, çeviklik, kuvvet, denge, koordinasyon ve dikkat gibi alanlarda salon antrenmanları yapılırken; Fitness, diyet hizmeti, koşu antrenmanı, TYT uygulama sınavı desteği ve çalışma hizmetleri de verilmektedir. Son 5 yılda kurslardan 1.830 öğrenci yararlandı.

“Okuduğum enstitüde öğretmen oldum”

Küçükçekmece Belediyesi Spor Antrenörü Yunus Emre Dinç ise okuduğu enstitüde öğretmenlik yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “2019 yılında belediyemizin yetenek sınavına özel hazırlık kurslarıyla hayalini kurduğum bölüme hazırlandım ve kazandım. . 2023 yılında BESYO'dan mezun oldum ve Küçükçekmece belediyesinde çalışmaya başladım. Bu gerçekten harika bir duygu. Burada okurken arkadaşlarımızla birlikte mezun olup burada başka öğrencilere ders veririz diye düşündük. Tam olarak bu hayalimi gerçekleştirdim. “Bizi hayallere yaklaştıran, zor süreci kolaylaştıran ve yardımcı olan Küçükçekmece Belediyesi'ne ve Belediye Başkanımız Kemal Çebi'ye teşekkür ediyorum” dedi.

“%100 başarı hedefiyle teorik ve uygulamalı eğitimler sunuyoruz”

Bu zorlu süreçte tüm öğrencilere disiplinli çalışmayı öneren Küçükçekmece Belediyesi Spor Antrenörü Doğukan Yücekaya, şunları söyledi: “BESYO, Spor Lisesi ve POMEM'e hedef olan tüm gençlere zayıf noktalarını güçlendirmelerini, fiziksel hazırlıklarını yapmalarını, motivasyonlarını yüksek tutmalarını ve Burada Küçükçekmece öğrencilerine yüzde yüz başarı fırsatı hedefiyle teorik ve uygulamalı eğitim vererek öğrencilere çok yönlü eğitim desteği sunuyoruz. Bu kurslar sayesinde hayalimi gerçekleştirdim ve bir öğrenci olarak yolculuğuma devam ediyorum. Bu kurumdaki eğitmen “Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kurslara kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler, 444 4 360/7996’yı arayarak detaylı bilgi alabilirler.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir