Para vaadiyle kandırdı… Çocuğun telefonunu çaldı! – Türkiye'den son dakika haberleri

Kaza, 26 Nisan Cuma günü saat 09.45 sıralarında Mehmet Akif Mahallesi'nde meydana geldi. Şüphelinin, babası yoğun bakımda olan 14 yaşındaki KT'ye daha önce babasına yardım ettiğini söylediği iddia edildi.

Çocuğun güvenini kazanan şüpheli, daha sonra ona iyi bir iş ve maaş vereceğini söyledi. Şüpheli, minibüse binerek, ikna ettiği çocukla birlikte Bağcılar'a gitti. Şüpheli, parayı buraya yükleyeceğini söyleyerek çocuğun telefonunu aldı ve ardından ortadan kayboldu.

Bir esnafa sığınan çocuk, annesi Birgül T.'yi arayarak durumu bildirdi. Daha sonra esnaf çocuğu taksiye bindirerek annesinin belirttiği adrese gönderdi. Oğullarına kavuşan aile, polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

“Para vermem için beni kandırdı”

Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlatırken, 14 yaşındaki şüpheli KT'yi yakaladı. Şüpheli KT (14), “Yardım karşılığında kendisine para vereceğim diye beni kandırdı” dedi. Öte yandan şüphelinin çocuğu kandırıp Bağcılar'a getirdiği anlar da güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. 28 Nisan Pazar günü şüpheli polis ekipleri tarafından yakalandı.

“CEZALANDIRILMASINI İSTİYORUM”

Anne Birgül T., “Gel seni işe götüreyim, parayı vereyim, alıp arabaya koydu. Attıktan sonra telefonunu istedi, bana git” dedi. telefonunu şarj etti, telefonu aldı gitti. 3 gündür polise gidiyorum, karakola, ihbarda bulunuyorum, cezalandırılmasını istiyorum.

“TELEFONUNUZU ALDIK VE KAYBOLDU”

Konuyla ilgili konuşan Önder Özgür, şunları söyledi: “Çocuğun yanına gidiyor ve 'Biz babanı zaten işe aldık, gel seni işe götüreyim' diyor.' Çocuk parayı çekici buluyor ve 'Bunu sana vereceğim' diyor. Yarım saatliğine 500 lira” diyor, sonra onu alıp minibüse bindiriyor. Bağcılar'da bir yerde.” Bağcılar'a gittiğinde şöyle diyor: “Telefonunu ver, parasını ödeyeyim Don. “Merak etme.” Çocuk telefonu ona verir. Daha sonra adam ortadan kayboluyor. Kaybolunca esnafın yanına gider. “Annesinin telefon numarasını biliyor, annesini arıyor. Esnaf oğlunun burada olduğunu söylüyor ve annesi diyor ki: “Çocuğu taksiye bindirip Hacı Mustafa Güllü camisine gönderin.” Bugün esnaf yardım etti, polis de ona yardım etti. Bunu yapan vatandaşın yakalandığını söyledi.”

Olayın yaşandığı yerdeki tüccar Seyithan Badur, “Bizim de burada çocuklarımız var. Bir gün gelip birine zarar verir mi bilmiyoruz. Yakalandı ama yakalanmasını istiyoruz.” ceza gerekli.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir