Inveo Ventures yapay zeka ve fintech'e yatırım yaparak büyüyecek – TEKNOLOJİ

Yeni teknoloji girişimlerine yatırım yapan ve startuplara yatırımcıdan ziyade yol arkadaşı olmayı hedefleyen Inveo Ventures, kurulduğu Nisan 2022'den bu yana 14 farklı yatırıma 2 milyon doların üzerinde yatırım yaptı. Inveo Ventures, yatırımlarına gelişimin yüksek olduğu alanlarda devam edecek. 2024 yılında özellikle yapay zeka ve finansal teknolojilerdeki potansiyel

Türkiye'nin parlak, yenilikçi ve yeni nesil teknolojilerini yaratan girişimlere yatırım yapan Inveo Ventures Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, kurulduğu Nisan 2022'den bu yana ortaklıklar ve girişim sermayesi fonu riskinden oluşan 3 farklı yapıdaki 14 farklı yatırıma 2 milyon doların üzerinde yatırım yaptı. Grubun 6 Mart 2024 tarihinde sunduğu KAP açıklamasında yer alan sadeleştirme planı sonrasında Inveo Ventures portföyünün değeri 550 milyon TL'ye ulaştı. Şirket, 20 yeni yatırım ve devam yatırımı yaparak portföy değerini artırmayı hedefliyor 2024 yılında mevcut şirketlerde.

Inveo Ventures bölgenin önde gelen kurumsal risk sermayesi olma yolunda ilerliyor

Değer yatırımcısı olma vizyonuyla ilerleyen Inveo Ventures, 10 yılda 100'den fazla girişime 20 milyon doların üzerinde yatırım yapan Inveo Yatırım Holding'in bilgi birikimi ve kurumsal tecrübesini bölgenin lider şirketi olma vizyonuyla buluşturuyor. Risk sermayesi (CVC) firması, “Bugün ile yarın arasındaki değer köprüsü” sloganıyla geleceğe yürüyor. Şirket, yatırım yaparken yenilikçi teknolojilere sahip, uluslararası pazarlarda yıkıcı etki yaratma potansiyeline sahip, kendi parametreleri dahilinde büyüme potansiyeli gösteren ve Seri A ve Seri A Öncesi Köprü Yatırım Turu aşamasında olan startup'lara odaklanıyor. .

Ekosistemde teknoloji girişimciliği alanında yapılan tüm yatırımların toplandığı bir yapının, teknoloji girişimlerine yapılan yatırımlarla büyümeye ve değer kazanmaya devam ettiğini vurgulayan Prof. Inveo Ventures CEO'su Haluk Nişli, “Inveo Ventures olarak yatırımlarımızı yaparken 'sektörden bağımsız' hareket ediyoruz. Inveo Yatırım Holding ve Gedik Yatırım ekiplerinin de aralarında bulunduğu 14 kişilik kadromuzla Inveo'nun güçlü iş bilgisini startuplara aktarıyor ve startup'ı iş geliştirme faaliyetlerinden bir sonraki yatırım turu desteğine kadar her aşamada destekliyoruz. Aynı zamanda ekosistemi sürekli destekliyor, doğrudan yatırımlarımızın yanı sıra yatırımcısı olduğumuz fonlar aracılığıyla da dolaylı yatırımlar yapıyoruz. Startupların sunduğu ürün ve hizmetleri ana iş alanımıza nasıl entegre edebileceğimiz konusunda da çalışıyoruz” dedi.

Dönemsel olarak yatırım elde etmenin zorlaştığını vurgulayan, Haluk NişliInveo Ventures gibi kendisi de bir startup'ta birden fazla yatırım turunda yatırımcı olmanın (sonraki yatırımların yapılması) ve diğer dış yatırımcılarla yatırım sürecinde sağlanan desteğin önemini vurguladı.

Trendi yaratan öncülerden biri olun

Inveo Ventures, özellikle yapay zeka alanındaki yatırımları, diğer tüm sektörlere katma değer sağlayabilecek ve grubun diğer paydaşlarının da yararlanabileceği bir fırsat olarak görüyor. Bu nedenle 2022 yılından bu yana yatırımlarında yapay zekaya değinen ve 2023 yılında 3 yapay zeka tabanlı girişime doğrudan yatırım yapan Inveo Ventures, yatırım alanında öncü olma, trendi takip etme değil yaratma hedefine doğru ilerliyor. moda.

3 yılda toplam 60 yatırım planlanıyor

Şirketin yatırımları önümüzdeki dönemde de bu alanlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, yerelden globale gelişme ve yayılma potansiyeli yüksek tüm sektörlerde devam edecek. 2024'te de en az 2023'teki kadar aktif yatırım yapmayı planlayan Inveo Ventures, önümüzdeki 3 yılda toplam 60 yatırım yapmayı planlıyor. Inveo Ventures, portföyündeki girişimlerin büyüme yollarında aktif rol alarak, yatırım yaptığı her üç girişimden birinin yeni yatırım turlarında devam yatırımı almasını sağlamayı hedefliyor.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir