Bakan Güler'den Türkiye-Irak sınırındaki “güvenlik hattına” ilişkin açıklama: Orada yapacak işlerimiz var

Bakan Güler, AK Grup toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Türkiye'nin terörle mücadelesinin devam ettiğini vurgulayan Güler, şöyle konuştu: “Cumhurbaşkanımız Pazartesi günü Irak'ta olacak. Elbette uzun yıllardan sonra ilk kez böyle bir stratejik anlaşmaya imza atacağız, umarım. Iraklı dostlarımız PKK'yı aramasa da. 'Terör örgütü', benzer bir tabir kullanıyorlar.” “İlk defa kabul ettiler. Bu güzel, faaliyetlerimiz devam ediyor” dedi.

“Güvenli hatta yapacak işlerimiz var”

Irak'taki bölgesel Kürt yönetiminin merkezi olan Erbil'in, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Irak'a yapmayı planladığı ziyarete dahil olup olmadığı yönündeki soruya Güler, konu hakkında bilgisi olmadığını söyledi. Türkiye-Irak sınırında oluşturulan güvenlik hattına ilişkin soruyu yanıtlayan Güler, şunları söyledi: “30 kilometrelik güvenlik hattı oluşturuldu. 'Olacak mı' diye sorduğunuz zaman, başkaları da var. Orada yapmamız gereken şeyler var, onlarla ilgileniyoruz, üzerinde çalışıyoruz, onları da çözeceğiz diye düşünüyorum. “Orada güvenlik hattı 30 kilometre, bu Irak'ta düzenlendi.” dedi.Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
"Columbia her zaman bir numara!" %50'ye varan indirimler başladı.“Columbia her zaman bir numaradır!” %50'ye varan indirimler başladı.
İYİ Parti'den bir istifa daha: Azınlığım!İYİ Parti'den bir istifa daha: Azınlığım!
Esenyurt'ta büyük yangın!  Duman gökyüzünü kapladıEsenyurt'ta büyük yangın! Duman gökyüzünü kapladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir