Asgari ücrete “25 bin TL diyelim”! Fatih Erbakan şu mesajı verdi: “Sonra görüşürüz”

Fatih Erbakan, parti genel merkezinde düzenlenen il başkanları toplantısında konuştu. Ekonomiye ilişkin değerlendirme yapan Erbakan, bir yılda yıllık enflasyonun yüzde 38,21'den yüzde 75,45'e yükseldiğini söyledi. Dolar kurundaki artışa ve siyasi çıkarlara dikkat çeken Erbakan, “Üstelik halka ve dar gelirli vatandaşlara sürekli acı reçete dayatıldığı için son bir yılda vergilerde yüzde 120 oranında artış yaşandı” dedi. Tabii buna yeni icat edilen vergileri de eklersek son bir yılda vatandaşların vergi yükü yüzde 200 arttı. “Bir yanda enflasyon, bir yanda vergiler, vatandaş limon gibi sıkılıyor, suyu çıkıyor” dedi.

ÜRETİM ASGARİ ÜCRET DİKKAT ÇEKTİ

Asgari ücretin temmuz ayında artırılması gerektiğini belirten Erbakan, şunları söyledi: “Asgari ücret en az 25 bin liraya düşürülmeli, aynı zamanda en düşük emekli maaşı da asgari ücret seviyesine çıkarılmalıdır. mutsuz. Katıldığımız her Anadolu programında emekliler ve dar gelirliler bizi engelliyor ve isyan ediyor. Bu adımları atmalı ve Şeyh Edebali'nin geçmişte sıklıkla kullandığı ve bugün kullanmadığı sözlerini hatırlamalıyız; Devlet yaşasın diye.” dedi ki: “Asgari ücretli nasıl perişan olacak, emekli 10 bin lira, asgari ücret 17 bin lira kazanacak? Fedakarlık yapamıyor ve 'Bayram gelecek' diye korkuyor.”

'Görüşürüz' mesajını verdi

Erbakan, “Siyasetin normalleşme sürecine nasıl yaklaşıyorsunuz?” sorusuna yanıt verdi. Yeniden Refah Partisi olarak siyasetin beyefendi gibi yapılması gerektiği, siyasetin nezaket kuralları içerisinde yapılması gerektiği, bunun bir savaş olmadığı yönündeki görüşümüzü her zaman dile getiriyoruz. Aslında partimizi yeniden kurduğumuz günden beri söylediğimiz gibi siyasete zarafet ve nezaket getireceğimizi söyledik. Dolayısıyla kutuplaşma, gerginlik ve çatışma yerine istişare, müzakere ve diyaloğun faydalı olacağına inanıyoruz. “Herhangi bir partiden veya iktidardan bize yönelik bir talep olursa mutlaka buluşup fikirlerimizi ifade ederiz” dedi.

Kaynak: DHABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Korkunç kaza!  Yatalak kadın yanarak can verdiKorkunç kaza! Yatalak kadın yanarak can verdi
Aydın Efeler'de tüyler ürperten kaza!  Yol kenarında başından vurulmuş halde bulunduAydın Efeler'de tüyler ürperten kaza! Yol kenarında başından vurulmuş halde bulundu
Tunceli'de YKS dönüşünde kamyonet hendeğe uçtu: 4 yaralıTunceli'de YKS dönüşünde kamyonet hendeğe uçtu: 4 yaralı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir