6 il ve 10 ilçe için daha karar çıktı! YSK seçim sonrası itirazları değerlendirdi

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Ardahan, Kırklareli, Amasya, Şırnak, Bingöl ve Van illerinin yanı sıra Kütahya Emet, Yozgat Yerköy, Ankara Kızılcahamam, Şanlıurfa Siverek, Gaziantep Oğuzeli, Bitlis Güroymak, Bolu Gerede, Erzurum İspir, Adana Kozan ve Adana, Sarıçam ilçeleri için yapılan itirazları karara bağladı.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından siyasi partiler Yüksek Seçim Kurulu'na itirazlarını YSK'ya iletmeye devam ediyor. Konsey, siyasi partilerin seçim itirazlarını görüşmek üzere bugün saat 14.00'te toplandı. Yaklaşık 1 saat süren toplantı sonunda 6 il ve 10 ilçede siyasi seçimlere ilişkin yapılan itirazlar çözüme kavuşturuldu.

  • Meclis, aldığı karara göre AK Parti'nin Kütahya Emet ve Ardahan merkez ilçelerinde oyların yeniden sayılması talebini reddetti.
  • Meclis, CHP'nin Kırklareli ili ile Adana Sarıçam, Ankara Kızılcahamam ve Yozgat Yerköy ilçeleri için oyların yeniden sayılması talebini reddetti.
  • MHP'nin Amasya'da seçimlerin yenilenmesi talebini değerlendiren Meclis, talebin reddine karar verdi.
  • Yeniden Refah Partisi'nin Şanlıurfa Siverek seçimlerinin iptali ve Gaziantep Oğuzeli ilçesinde oyların yeniden sayılması talepleri reddedildi.
  • DEM partisinin itirazları üzerine Meclis, Şırnak ve Bitlis Güroymak ilçelerinde seçimlerin iptali ve yeni seçim yapılması taleplerinin reddedilmesine, Bingöl'de ise oyların yeniden sayılmasına karar verdi.
  • Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) Bolu Gerede ve Erzurum İspir'de oyların yeniden sayılması ve Adana Kozan'da seçilen adayın seçmen belgesinin iptal edilmesi yönündeki taleplerini reddetti.
  • Ayrıca Anavatan Partisi'nin Van Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde “DEM Partisi adayına seçim belgesi verilmesi kararının kaldırılması” yönündeki talebi de reddedildi.

(İHA)Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
CHP lideri Özel'in bayram mesajı: Gazze vurgusu dikkat çektiCHP lideri Özel'in bayram mesajı: Gazze vurgusu dikkat çekti
Erdoğan'ın telefon diplomasisiErdoğan'ın telefon diplomasisi
Amoled ekranı, şık tasarımı ve uzun pil ömrü ile ön plana çıkıyor.Amoled ekranı, şık tasarımı ve uzun pil ömrü ile ön plana çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir