“Yalnız Şampiyon!” – SPOR – Beyaz Haber Ajansı

İstanbul'da düzenlenen Türkiye Şampiyonası'nda Master Class Vücut Geliştirme kategorisinde Türkiye şampiyonu olan Okan Korkut, “Diğer illerde krallar gibi karşılanan arkadaşlarımı kıskandım” diyerek, Marmaris'te yalnız bırakılmanın üzüntüsünü yaşadı. 35 yıldır vücut geliştirmeyle ilgilenen ve aktif olarak spor yapan Korkut, 50 yaş üstü kategorisinde kazandığı zaferle milli takıma seçildi.

Avrupa Şampiyonası milli takım seçimine katılma hakkı kazanan Okan Korkut, 2 Mayıs'ta İspanya'da düzenlenecek şampiyonada Türkiye'yi temsil etmek için hazırlıklarına başladı. Korkut, kendi kategorisindeki yarışmalarda elde ettiği başarıların yanı sıra spor salonunda tek başına geçirdiği zorlu antrenman dönemleriyle de dikkat çekiyor.

“Takım yok… tamamen yalnızsın!”

Sporcu, açıklamasında şunları söyledi: “Çok zorlu bir spor. Aslında insanların uzaktan görüp değerlendirdiği gibi değil. Yani beslenmesiyle, uyku hızıyla, standartlarıyla çok zorlu bir spor. yaşamayı, antrenman programlarını, maddi ve manevi olarak neler kattığınızı. Bir sporda başarı ciddi bir disiplin gerektirir.” spor. Bu nedenle zor zamanlardan geçiyoruz. 14 haftalık hazırlık programıyla Türkiye şampiyonu oldum. Artık önümde 6 haftalık ikinci yarı var, asıl hedefimiz olan Avrupa şampiyonluğuna hazırlanıyoruz. Zor bir süreç, yalnızsın. Sadece eşim, oğlum ve meslektaşlarım yanımda. bende.” dedi.

“Diğer illerdeki şampiyon arkadaşlarımı kıskandım ve yalnız kaldım”

Ancak Korkut, bu başarılarına rağmen bazı algılanan kusurların olduğunu söyledi. Kendisine yönelik herhangi bir tebrik alamadığını belirten Korkut, şöyle konuştu: “Aslında burada bize fazla umutlanmamak öğretildi. Ama en azından tebrik edilmek isterdim. Keşke bir telefon alsalardı ve şunları söyledi:' Aferin, marmarisli atlet, türkiye şampiyonu oldun, milli takıma katıldın.' “İsterim. Artık çoğumuz sporcu, eş ve dostlarımız bu yarışmalarda farklı kategorilerde birinci olup memleketlerimize döndüğümüzde elbette sosyal medyadan da birbirimizi takip ediyoruz. İnanın paylaşımlarını görünce kıskanıyorum.” dedi.

Korkut'un başarısı hem Marmaris hem de Türk spor camiası tarafından gururla karşılandı. Kazanan sporcu Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek ve büyük başarılara imza atmayı hedefliyor.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir