Uçaklarda yeni dönem: Arama kurallarını kabul etmeyen yolcular uçağa alamayacak! Bagaj, kişisel eşya ve eşyalar için de geçerlidir.

Havalimanlarında güvenlik tedbirleri güçlendiriliyor. Artık tüm yolcular ve onların şahsi eşyaları, bagajları ve kargoları havalimanı girişlerinde cihazla veya manuel olarak aranacak. Üst aramayı kabul etmeyen yolcular uçağa kabul edilmeyecektir.

TOPLANTIDA HUKUKİ TEKLİF

Bakan Uraloğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile ilgili kurum ve kuruluşların çeşitli konularda gerekli yasal düzenlemelerin hayata geçirilmesi amacıyla tasarıyı TBMM'ye sunduğunu kaydetti.

HEM CİHAZ HEM MANUEL ARAMA

Uraloğlu, projeye göre 6666 sayılı Türk Sivil Havacılık Kanunu'nda yapılacak değişikliklerle birlikte, bunların da hayata geçirileceğinin altını çizdi. 2920 sayılı Kanun gereğince havalimanı girişinde tüm yolcuların cihazla aranacağını ifade ederek, şunları söyledi: “Cihazla aramanın yetersiz kaldığı durumlarda manuel arama yapılacaktır. Kendisi manuel aramayı kabul etmeyen yolcu veya şahsi eşyalarınız uçağa kabul edilmeyecektir.

BAGAJLAR DA ARANACAK

(DHA), “Kabul edilen düzenlemeyle, havacılık güvenliğiyle sınırlı olmak üzere özel güvenlik personeli, genel kolluk kuvvetlerinin gözetiminde kargo, bagaj ve kargo araması yapabilecek” dedi.Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bahçeli ile Özel arasında 4'er soruluk tartışma! "Bu utanmazlar cevap versin"Bahçeli ile Özel arasında 4'er soruluk tartışma! “O utanmazlar cevap versin”
Uçurumdan düşmedi, kocası onu ölüme itti.Uçurumdan düşmedi, kocası onu ölüme itti.
Reisi'nin cenaze törenine Türkiye'den iki isim katılacakReisi'nin cenaze törenine Türkiye'den iki isim katılacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir