Türkiye'ye getirilen yabancı uyruklularla ilgili karar gündemde! Mehmet Çek'in Kürşad Zorlu'ya yanıtı: “Burada özellikle kastedilen…”

İYİ Parti Ankara Milletvekili Prof. Dr. Kürşad Zorlu, Resmi Gazete'de Türkiye'ye getirilen yabancı uyruklu vatandaş sayısının 7 bine çıkarılması ve sağlık masraflarının karşılanması kararına ilişkin sosyal medya hesaplarından bir paylaşım yaptı.

Zorlu, paylaşımında şunları kaydetti:

“-Türkiye'de işsiz bir vatandaşın sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi için genel sağlık sigortası ödemesi gerekmektedir!!!

  • Ayrıca emekli ve çalışan vatandaşlarımız da sağlık hizmeti almak için tetkik+ilaç masraflarını ödüyorlar.

  • Bu gece yayınlanan Resmi Gazete'ye göre ülkemizdeki YABANCI UYRUKLU hastaların PANSUMAN + TIBBİ CİHAZ + ORTEZ + PROTEZ + MALZEME giderleri ile diğer tedavi giderleri bütçemizden karşılanacaktır.

  • “Bu uygulama hiçbir vicdanen kabul edilemez, aynı zamanda zorlu ekonomik şartlarda 10 bin TL maaşla 1 ay geçinmek zorunda kalan insanlarımıza da haksızlıktır.”

“BURADA ÖZELLİKLE NE ANLAMA GELİR…”

Gazeteci Mehmet Çek, Zorlu'nun paylaşımına yanıt vererek, “Bilerek çarpıtmadığınıza inanarak açıklayayım” dedi. İşte Çek'in yazısı:

“Açıklama ülkemizde bulunan YABANCI UYRUKLU hastaların İLAÇ+TIBBİ CİHAZ+ÖRTEZ+PROTEZ ve diğer tedavi giderleri bizim bütçemizden karşılanacak formda değil.

Resmi gazeteyi tekrar okursanız;

Dışişleri Bakanlığı koordinasyonu ve Sağlık Bakanlığı onayıyla Türkiye'ye gelen yabancı uyruklu hastaların (yılda en fazla 7 bin kişi), tedavi süreçlerinde ki sağlık hizmeti, ilaç, tıbbi cihaz, örtez-protez ve diğer malzemelerin giderleri Sağlık Bakanlığı tarafından karşılanacaktır şekilli.

Dikkat! anahtar ifade: Dışişleri Bakanlığı koordinasyonu ve Sağlık Bakanlığı onayıyla Türkiye'ye gelen

KUYU
ülkemizde bulunan Olumsuz
ülkemize getirilen

Burada özellikle kastedilenin Gazzeliler ve Filistinliler olduğunu takdir edeceksiniz.

Buna bir itirazınız olmayacağını varsayıyorum?
VEYA?”

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Recep Tayyip Erdoğan'dan deniz kurdu tatbikatı mesajı!Recep Tayyip Erdoğan'dan deniz kurdu tatbikatı mesajı!
Yabancılarla ilgili haberler gündemdeydiYabancılarla ilgili haberler gündemdeydi
Şehrimizde muhteşem bir manzara!Şehrimizde muhteşem bir manzara!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir