SON HABERLER | Korhan Berzeg ile ilgili önemli gelişme! Kemiklerdeki DNA kızının DNA'sıyla eşleşti

Uzun süredir kendisinden haber alınamayan ve aranan ünlü ekonomist Korhan Berzeg hakkında son dakika haberi geldi. Balıkesir'de 4 gündür arama çalışmaları devam eden Korhan Berzeg'e ait olduğu sanılan kemikler kızından alınan DHA ile eşleşti. Kızından alınan DNA'ya göre bulunan kemiklerin kayıp ekonomist Korhan Berzeg'e ait olduğu ortaya çıktı. Ayrıca aramanın yapıldığı bölgede bir kemik ve bir gömlek parçası bulundu.

Türkiye, çoktan ölmüş olan ekonomist Korhan Berzeg'den bahsediyordu. Son dönemde yaşanan bir gelişmede; 83 yaşındaki Berzeg'in evinden 5 kilometre uzaktaki ormanlık alanda insana ait olduğu düşünülen kemik parçaları ve nesneler bulundu. Olay yerinden alınan parçaların Adli Tıp Kurumu morguna gönderilerek Korhan Berzeg'e ait olup olmadığının belirlenmesi bekleniyordu. İskeletin yanında kıyafet parçaları ve kredi kartları da bulundu.

KEMİKLERDEKİ DNA KORHAN BERZEG'İN KIZIYLA EŞLEŞİYOR

Ünlü iktisatçıya ait olduğu sanılan dere yatağında bulunan kemikler, ileri teşhis amacıyla İstanbul Adli Tıp Kurumu'nda incelendi. Dere yatağında bulunan kemiklerden alınan DNA örnekleri, Berzeg'in İngiltere'de yaşadığı tespit edilen kızı Nisa Berzeg'den alınan DNA örnekleriyle karşılaştırılacak. Türkiye'ye gelen Nisa Berzeg, DNA eşleşmesi için kan örnekleri verdi.

Bugün İstanbul Adli Tıp Kurumu'nda teşhis tamamlandı. Korhan Berzeg'in DNA'sının kızınınkiyle eşleştiği iddia edildi. Orman alanında bulunan kemik parçalarının Korhan Berzeg'e ait olduğu doğrulandı.

Söylemek

316. GÜNDE KOL KEMİĞİ VE GÖMLEK PARÇASI BULUNDU

3 kadavra arama köpeği ve 62 personel ile bölgede yürütülen çalışmada, dün çalılar arasında tırmıkla yapılan aramada bir kemik parçası daha bulunurken, Korhan'a ait 1 adet kol kemiğine benzeyen kemik ve gömlek parçaları bulundu. Bugün yapılan aramalarda Berzeg bulundu.

164889_BALIKESİRİN-GÖNEN-İLÇE-TAtil- İÇİN-

Berzeg; köpeği Tina ile ormanda yürüyüşe çıktı; 74 gün sonra evine dönen köpeğinden 316 gündür haber alınamadı. Bu gelişmeyle birlikte gizemli olay da büyük ölçüde aydınlığa kavuştu.

“İŞ SONUNDA KEMİKLER YANACAK”

Öte yandan Berzeg ailesinin avukatı Emre Akkaş, yaptığı açıklamada Korhan Berzeg'in cenazesinin doğduğu yer olan Armutlu ilçesinde planlandığını söyledi. Avukat Akkaş, DNA testinin ardından kemiklerin Berzeg'e ait olduğunun yanı sıra ölüm nedeninin de araştırılması gerektiğini belirterek, “Bu testler 2-3 hafta sürebiliyor. Kemikler ancak adli muayene sonrasında gömülebiliyor” dedi. . Eğitim.”

DHA-IHABu içerik Hande Dağ tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İzmir'de tekstil deposunda yangın!  1 kişi yaralandıİzmir'de tekstil deposunda yangın! 1 kişi yaralandı
İsrailliler Netanyahu'nun istifasını istemek için yeniden sokaklara çıktı!  Polis göstericilere sert müdahale ettiİsrailliler Netanyahu'nun istifasını istemek için yeniden sokaklara çıktı! Polis göstericilere sert müdahale etti
İğrenç kaza!  Cinsel organını çıkarıp genç kıza mastürbasyon yaptıİğrenç kaza! Cinsel organını çıkarıp genç kıza mastürbasyon yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir