Son dakika haber: Gaziosmanpaşa'da heyelan! 24 ev etkilendi, çok sayıda kişi tahliye edildi

Öğle saatlerinde Yıldıztabya İlçesi Bahadır Caddesi'nde yağmur nedeniyle yerde hareketlenme gören vatandaşlar durumu polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler, vatandaşlara bölgeyi terk etmeleri talimatını verdi.

BİRÇOK EKİP GÖNDERİLDİ

Akşam saatlerinde bölgede meydana gelen heyelan üzerine olay yerine polis, polis ve AFAD ekipleri müdahale etti. Bölge sakinleri tahliye edilirken, bir kısmı akrabalarının yanına, bir kısmı da otellere yerleştirildi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Güvenlik tedbirlerinin alındığı alana ekiplerin girmesine izin verilmiyor. Ancak bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarının yapıldığı öğrenildi.

AA-20240419-34315754-34315752-GAZIOSMANPASADA_TOPRAK_KAYMASI_MEYDANA_GELDI

“MAĞDUR OLAN ÇOK ÇOK KİŞİ VAR”

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Zakir Cezayiroğlu, evinde yaşayan kiracısının da tahliye edildiğini belirterek, şunları söyledi:

“Buradaki sorun bir, iki, üç aylık değil. 10 yıllık bir sorun. Burası oldukça dik, uçurum. Burası aslında kayalık. Zemini sağlam ama alçaktan boşaltmışlar herhalde. Yıldıztabya futbol sahasının ilk etabını yaptılar, ikinci etabı da muhtemelen aynı “Biz sadece kazdıklarını, herhangi bir kazık yapmadıklarını düşünüyoruz.”

Yarın olay yerinin inceleneceğini belirten Cezayiroğlu, şöyle konuştu: “Çok sayıda mağdur var. Orada evleri yıkılan insanlar var. Aşağıda dik bir yokuş var. Antalya'nın kayalıkları gibi. Yokuş değil. Onlar biz. Önlem almak için çok çalışmak zorundayız.” dedi.

Cezayiroğlu, evlerin yaşanabilir durumda olmadığını sözlerine ekledi.

İSTANBUL--GAZİOSMANPASADA-TOPRAK-KAYMAS_42413

HÜKÜMETTEN AÇIKLAMA

Valilikten yapılan açıklamada, Gaziosmanpaşa İlçesi Yıldıztabya Mahallesi Bahadır Caddesi bölgesinde saat 19.30 sıralarında heyelan meydana geldiği belirtildi.

Açıklamada, “Olaydan toplam 14 gecekondu etkilendi ve bu gecekondulardan 3'ü yaşanmaz hale geldi. Bölgede yaşayan 70 kişi tedbir amacıyla tahliye edilirken, olay yerine çok sayıda AFAD ekibi sevk edildi. Herhangi bir ölüm veya yaralanma yaşanmadı. ” Kazada.” bilgisi verildi.

Valilik daha sonra yaptığı açıklamada, boşaltılan bina sayısının 24'e yükseldiğini söyledi.

Açıklamada, boşaltılan evlerde yaşayan 96 vatandaştan 78'inin otellere, 18'inin ise istekleri doğrultusunda yakınlarının evlerine yerleştirildiği bildirildi.

Açıklamada ayrıca, yarın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, AFAD ve ilçe belediye ekiplerinin boşaltılan binalarda hasar tespit çalışması yapacağı belirtildi.

KAMERADA HEYELAN

Bazı vatandaşlar ise heyelan anlarını cep telefonu kameralarıyla saniye saniye kaydetti.

İSTANBUL--GAZİOSMANPASADA-TOPRAK-KAYMAS_42428 (1)

İSTANBUL--GAZİOSMANPASADA-TOPRAK-KAYMAS_42428 (2)

İSTANBUL--GAZİOSMANPASADA-TOPRAK-KAYMAS_42428

Kaynak: AABu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Böylesi tarihte görülmedi!  Dünyayı Şaşırtan Açıklama: İran'a Çocuklar mı İHA Gönderdi?Böylesi tarihte görülmedi! Dünyayı Şaşırtan Açıklama: İran'a Çocuklar mı İHA Gönderdi?
Atatürk ve Erdoğan'a hakaret eden DEM partilileri hakkında işlem yapıldıAtatürk ve Erdoğan'a hakaret eden DEM partilileri hakkında işlem yapıldı
Şiddetli yağış bölgeyi savaş alanına çevirdi!Şiddetli yağış bölgeyi savaş alanına çevirdi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir