Son dakika | Gözler Erdoğan'ın konuşmasındaydı! Sözleri ayakta alkışlandı… “Kuklayı da kuklacıyı da tanıyoruz.”

Son dakika: Yerel seçimlerde ikinci olan AK Parti, sonbaharda yapacağı haziran kampı ve kongresine hazırlanırken yoğun günler yaşıyor. Cumhurbaşkanı ve Parti Genel Başkanı AK Erdoğan, partisinin grup toplantısında kürsüye çıkarak gündemi değerlendirdi. Erdoğan'ın konuşmasında “Bir daha bürokratik yaptırımlara izin vermeyeceğiz. Hukuku ihlal eden herkesten hukuki zeminde hesap soracağız.” Mesaj dikkat çekti.

“YORGUN VE YANLIŞ YOLDAŞLARIMIZ İÇİN DİNLENECEĞİZ”

Erdoğan'ın konuşmasındaki en önemli mesajlar şunlar:

 • 7-8 Haziran'da milletvekillerimizle, 1-2 Temmuz'da da belediye başkanlarımızla buluşacağız. Bu toplantılarda önümüzdeki dönemin yol haritası belirlenecek.

 • Her kongre sürecini kadrolarımız arasında bayrak alışverişi olarak görüyoruz. Yorgun arkadaşlarımız varsa, hatalarımız, kusurlarımız, yanlışlarımız varsa, kardeşlik kanunumuz varsa onları dinlendireceğiz, yeni, heyecanlı, dinamik arkadaşlarımızla takımımızı güçlendirip yolumuza devam edeceğiz. .

 • Hayat pahalılığı ve fırsatçılığa karşı mücadelenin yanı sıra son dönemde öğretmenlerimize yönelik şiddete karşı mücadelede hukuki zemini güçlendirmeliyiz. MHP ile iş birliği ve koordinasyon içerisinde bu konuları çok iyi takip etmenizi bekliyorum. Meclis tatile girmeden yasal düzenlemeleri yapmalıyız.

ANAYASA'DAN YENİ MESAJ

 • TBMM Başkanımızın yeni anayasa konusundaki çalışmalarının desteklenmesi önemli. İstişari temasları tamamlamanın ve somut adımlar atmanın faydasını görüyoruz. Yapıcı ve uzlaşmacı tavrımızı sonuna kadar sürdüreceğiz. Önümüzdeki 4 yılın her gününü, ilk günkü heyecanla kesintisiz olarak değerlendireceğiz.

 • 31 Mart seçimlerinde millet bizi uyardı. Bu seçim bir güven oyu değildir. Seçmenlerin tercihlerinde herhangi bir kırılma yaşanmadı. 14 ve 28 Mayıs'ta seçmen hükümeti Cumhur İttifakı'na emanet etti. Bu ikisini birbirinden ayırmalıyız. Milletin 31 Mart'ta verdiği mesajı görmezden gelmeyeceğiz. Biz de bu mesajı aldık ve gereğini yapmaya başladık. Ancak milletin AKP'den veya Cumhur İttifakından desteğini çektiğini düşünenler büyük yanılgı içindedir. Bakanlarımız, milletvekillerimiz, teşkilatımız bize emanet edilen emanetin bilincinde olacaklardır.

3

“MESAJI YANLIŞ OKUYANLARLA YOLLARIMIZI KUTLUYORUZ”

 • Eğer aramızda, kadromuzda, milletin mesajını yanlış değerlendiren, yanlış yorumlayan veya atalet ve tembelliğe başvuran biri varsa, hiç tereddüt etmeden onlardan ayrılırız.

 • Bir daha bürokratik vesayetin yaşanmasına izin vermeyeceğiz. Yasal nedenlerle yasayı çiğneyen herkesi sorumlu tutuyoruz. Son dönemde ortaya çıkan her olayı en ince ayrıntısına kadar takip ediyoruz. Hatası, niyeti veya hastalığı olsun, yasayı çiğneyen herkesi yasal nedenlerden dolayı sorumlu tuttuğumuzdan emin oluruz. Vatana, millete karşı görevinizi yapmamanın hiçbir mazereti olamaz.

SÖZLERİ AYAKTA ALKIŞLANDI

 • Bu davaya ihanet edenler oldu. Artık yoklar, isimleri bilinmiyor, unutuldular. Başımız dik, sağ salim buradayız. Dava burada ve umarım yarın da burada olur.

4

 • Sayın Özgür Özel ile bir buçuk saatten fazla verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Türkiye'de siyasetin yumuşamaya ihtiyacı var ve biz de bu konuda üzerimize düşeni yapıyoruz, yapacağız. Hiçbir zaman kutuplaşmaya, gerilime taraf olmadık, olmayacağız. Bu ortamın Türk siyasetinde norm haline gelmesini umuyoruz.

Thumbs_b_c_fb4b651548d38d66ce99f2043ceaed9c

“Kuklacıyı, kuklacıyı ve oyunu yazanı çok iyi tanıyoruz”

 • İnsanları kökene, mizaca, mezhebe göre ayıranların siyasette tek sermayelerini nereden elde etmeye çalıştıklarının bilincindeyiz. Kuklayı, kuklacıyı ve oyunu yazanı çok iyi tanıyoruz. Durum ne kadar kötü olursa olsun bu tuzağa düşmeyeceğiz. Siyasette mağduriyet kavramını asla kabul etmiyoruz. İhanete yol açmayan her dostluk bizim için ebedidir. Yeter ki samimiyet, iyi niyet, ülkeye ve millete hizmet etme arzusu olsun. Geri kalan her şey bir şekilde çözüldü. Yasayı ihlal edenler yasaya karşı sorumlu tutulur.

“MİLLET İTTİFAKI DAHA GÜÇLENEREK YOLUNA DEVAM EDECEKTİR”

 • Siyasette yumuşayan iklimi karanlık bir kışa dönüştürmeye çalışanların, Cumhur İttifakı'nın duvarlarında gedik açmak isteyenlerin olduğunu görüyoruz. Anlaşmazlık ve nifak merkezlerine kesinlikle tolerans göstermeyeceğiz. Halk İttifakı, saflarını güçlendirerek ve daraltarak yoluna devam edecektir.

“HAMAS'I KUVEYMİLİYE'YLE KARŞILAŞTIRDIĞIMDA RAHATSIZ OLUYORLAR”

 • Akıttıkları her damla kanın hesabını mutlaka vereceklerdir. Vahşice katledilen 35 bin Filistinlinin, yaralanan, uzuvlarını kaybeden 80 bini aşkın Gazzelinin acısı onları asla yalnız bırakmayacak. Soykırım faillerinin hukuk önünde hesap vermelerini sağlamak için destekleyeceğiz. Gazze'deki soykırımın sorumluluğunu üstlenmeden dünya huzura kavuşamaz.

 • Hamas Anadolu'nun Gazze'deki savunma hattıdır. Bunu anlamayacak kadar kör müsün? Kuvayi Milliye'ye benzetildiğinde rahatsız olanlar var. Pardon Kuvayi Milliye'ye 'eşkıya, hain, asi' dememişler miydi? İnanın bugün Hamas'a terör örgütü diyenler, 100 yıl önce Kuvayi Milliye'ye “terör örgütü, hain” derlerdi.

Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Demirtaş'ın yargılandığı davada yeni gelişmeDemirtaş'ın yargılandığı davada yeni gelişme
Hatta bürokratlar, siyasetçiler, gazeteciler bile tek tek dinledi!Hatta bürokratlar, siyasetçiler, gazeteciler bile tek tek dinledi!
Yeni Emniyet Kararnamesi geliyor!Yeni Emniyet Kararnamesi geliyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir