Silinen Instagram Gönderilerini Kurtar: Instagram'da Silinen Gönderiler Nasıl Kurtarılır?

Dünya çapında en fazla kullanıcıya sahip sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, hâlâ tüm kullanıcılar tarafından keşfedilmemiş özelliklere sahip olabilir. Ancak Instagram'da silinen bir gönderiyi geri yüklemek de mümkündür. Bunun için bazı yöntemleri bilmeniz ve bazı adımları uygulamanız gerekir.

Instagram'da silinen gönderiler nasıl kurtarılır?

Instagram'da kullanıcılar bazen yanlışlıkla ya da anlık bir kararla daha önce paylaştıkları gönderileri kaldırabiliyor ya da silebiliyor. Popüler inanışın veya endişenin aksine, bu tür yanlışlıklar tamamen geri döndürülemez değildir.

Silinen Instagram gönderilerini kurtarmak için yapılabilecek bazı işlemler vardır. Uygulama menüleri üzerinden gerçekleştirilen bu işlemler için gerekli adımların tam olarak takip edilmesi ve uygulanması durumunda silinen bir gönderi geri getirilebilmektedir.

Instagram'da silinen gönderiler nasıl kurtarılır?

Bir Instagram kullanıcısı, paylaştığı bir fotoğrafı daha sonra silebilir. Bu yazı aynı zamanda bir fotoğraf veya video da olabilir. İçeriği ne olursa olsun, silinen gönderiyi silme işlemini geri alabilir ve geri yükleyebilirsiniz.

Instagram'da bir gönderi nasıl iptal edilir?

Silinen bir Instagram gönderisini kurtarmak için uygulama üzerinden şu adımları uygulamanız gerekir:

  • Instagram uygulaması açılır.
  • Uygulama menüsünden “Hareketler” bölümüne ulaşılabilir.
  • Kaldırılan ve arşivlenen içerikler alt başlığı altında “Son Silinenler” bölümüne gidin.
  • Son 30 gün içinde silinen tüm gönderiler bu listeden seçilerek kurtarılabilir.

Hatırlamak; Yakın zamanda silinenler bölümündeki gönderiler, silindikleri tarihten 30 gün sonra kalıcı olarak silinir ve daha sonra geri getirilemez.

Instagram'da silinen gönderiler nasıl kurtarılır?

Instagram uygulamasını kullanan kişiler çeşitli sebeplere bağlı olarak daha önce paylaştıkları fotoğraf veya videoları silmek ya da kaldırmak isteyebilirler. Ancak daha sonra silinen gönderileri kurtarmaları gerekebilir.

Bunun için Instagram uygulaması üzerinden bazı işlemleri yapmanız gerekmektedir. Bu işlemler hemen hemen tüm cihaz modellerinde benzer şekilde uygulanır.

Instagram'da yakın zamanda silinen gönderileri nerede görebilirsiniz?

Yakın zamanda silinmiş gönderiler olarak adlandırılan gönderiler aynı zamanda silinmiş içerik olarak da bilinir. Bu tür içerikler daha sonra yeniden paylaşılabilen veya istenildiği takdirde 30 günlük süre içerisinde geri çekilebilen gönderilerdir.

Yakın zamanda silinen öğeler nasıl kontrol edilir?

Instagram uygulamasında kullanıcılar, yakın zamanda silinen gönderiler olarak da adlandırılan, son silinen gönderiler bölümünden son 30 gün içinde silinen gönderilere ulaşabiliyor. Bu gönderiler belirlenen periyotlarda kontrol edilebilmektedir. Bunun için şu adımları izlemeniz gerekir:

  • Instagram uygulaması açılır.
  • Profil simgesine tıklıyorsunuz.
  • Sağ üst köşedeki üç satırlı menüye dokunun.
  • Bu menüdeki “Etkinlikleriniz” seçeneğinden “Son Silinenler” klasörüne ulaşabilirsiniz.

Silinen Instagram gönderilerini nasıl kurtarabilirim?

Tüm mobil cihazlarda hemen hemen aynı olan tüm işlemler ve adımlar takip edildikten sonra Instagram'da paylaşılan ancak daha sonra silinen bir gönderi tekrar görüntülenip paylaşılabilmektedir.

Instagram içeriğini ve paylaşılan gönderileri geri yüklemek ve geri getirmek için, yakın zamanda silinen klasördeki bir gönderiye tıklayın ve sağ üstteki üç noktaya dokunup profili geri yükle veya geri yükle seçeneklerini seçerek işlemi tamamlayın.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Irak'ta Haşdi Şabi'nin karargâhına ABD hava saldırısıIrak'ta Haşdi Şabi'nin karargâhına ABD hava saldırısı
Turist merkezinde tüfeklerle terör saçtılar!  Bakan Yerlikaya Turist merkezinde tüfeklerle terör saçtılar! Bakan Yerlikaya, “Buna asla izin vermeyeceğiz” dedi.
Kız istemediği için kan döküldü!  Yanında getirdiği tüfekle terör saçtı.Kız istemediği için kan döküldü! Yanında getirdiği tüfekle terör saçtı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir