Sıcaklık arttı, sahiller doldu! Uzmanlar uyarıyor: İstanbul'da bu iki mahalle dışında denize girmeyin, hastaneye kaldırılırsınız!

Denizcilik sezonu haziran ayında açıldı. Tatil yerlerine gidemeyen ve denize girmek isteyen İstanbullulara önemli bir uyarı geldi. Sağlık Bakanlığı, İstanbul plajlarının temizliğini inceledi. Marmara'da mavi bayraktan eser kalmadı. İstanbul sahilinin neredeyse tamamı alarm seviyesinde kirlendi. Denizde yüzmek mümkün değil, denize girerseniz hastalanabilirsiniz. Uzmanlar, “Adalar ve Şile dışında denize girmeyin” diyor. O uyardı.

İSTANBUL'DA DENİZE GİRKEN BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜN

Kavurucu sıcaklar hissedilmeye başlandı ve plaj sezonu açıldı. İstanbul'da yüzmeden önce iki kez düşünmek gerekiyor. TÜKONFED Çevre Komisyonu Başkanı Zafer Murat Çetintaş, “İstanbul'un tüm kıyılarının kirli olduğunu raporlarıyla belgelediler.”

BU PLAJLARA DİKKAT EDİN

Sağlık Bakanlığı'nın analizine göre Florya'daki Güneş, Eyüp Sultan'daki Riva ve Çift Alan plajları kırmızı alarma geçti. Menekşe, Kısırkaya ve Beylikdüzü plajlarının temiz su açısından yetersiz olduğu görüldü.

TV100'e konuşan Çetintaş, analizle ilgili şunları söyledi: “Bu insanlar denize gittiklerinde yarın hastanelere akın edecekler. E. coli basilinin yoğun olduğu bir deniz görüyoruz. Deniz yoğun mavi değil, çok sarı. Denizin çok kirli olduğu belirtildi. İstanbul'da sadece Adalar ve Şile'nin temiz olduğu belirtildi. .

Sadece Marmara'da değil, Karadeniz'de de durum aynı.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Genelevde silahlı kavga!  Güvenlik görevlisi müşteriye kimlik sorduğunda...Genelevde silahlı kavga! Güvenlik görevlisi müşteriye kimlik sorduğunda…
Ambulansta toplu terör! Ambulansta toplu terör! “Gerekeni yapıldı”
Eve canlı girdi, 11 saat sonra cesedi bulundu!  Korkunç çanta kameraya yansıdıEve canlı girdi, 11 saat sonra cesedi bulundu! Korkunç çanta kameraya yansıdı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir