Sertab Erener Eurovision'u kasıp kavurdu – Son Dakika Hayat Haberleri

İsveçMalmö'de 68'inci kez düzenlenen Eurovision müzik yarışmasıBu yıl 2. yarı finalde Sertab Erener'i ağırladı. Sertab Erener'in bu önemli gecenin stilisti Şeyda Sözcü olurken, sahnede giydiği kıyafet ise son yıllarda dünya yıldızlarının tercihi olan Hamburg doğumlu Türk tasarımcıya aitti. Tayfun Kaba o tasarladı. Sertab Erener ile provalarını tamamlayan Tayfun Kaba'nın özel tasarım kıyafeti, 9 Mayıs akşamı ilk kez Malmö Arena sahnesinde seyirci ve taraftarlarla buluştu.

Yarı finale, daha önceki yıllarda Eurovision'da ülkelerini birinciliğe taşıyan ve performanslarıyla bugün hala hatırlanan isimler katılıyor. Sertab Erener, 9 Mayıs akşamı düzenlenen ikinci yarı finalde de “Everyway That I Can” şarkısıyla sahne aldı.

Sertab Erener, 2003 yılında Letonya'nın başkenti Riga'dan ülkesine birincilik getirerek Eurovision'un gidişatını değiştirdi. Unutulmaz koreografiyle eşleştirilen “Everyway That I Can” şarkısı, yarışma üzerindeki etkisi göz önüne alındığında bugün hala neden dinlendiğini kanıtlıyor ve onun ikonikliği. İlk sırayı takip eden yıllarda Türkiye, Yunanistan ve Doğu Avrupa müzik listelerinde kalmayı başaran “Everyway That I Can”, İsveç'te de 3 hafta boyunca en çok çalınan şarkı oldu. Sertab Erener'in şarkısı bugün hala “en iyi Eurovision kayıtları” arasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir