Sarhoş sürücü motosikletli kuryenin ölümüne neden oldu: Uzman görüşüne rağmen yalanladı – Son Dakika Siyasi Haber

Safranbolu'da kurye Tevfik Arayıcı'ya alkollü araçla çarparak aracının altına sürükleyerek ölümüne sebep olduğu iddiasıyla 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan sanık Serhat Furkan Yılmaz, hakim karşısına çıktı. . Sanık, alkollü olduğunu itiraf etmesine rağmen bilirkişi raporlarına göre kendisi ile aynı şeritte olduğunu ve motosikletli kuryeyi aracın altına sürüklemediğini iddia etti.

24 yaşındaki sanık Serhat Furkan Yılmaz, 25 yaşındaki motokurye Tevfik Arayıcı'ya 2.72 promil alkollü kullandığı araçla çarparak ölümüne neden olduğu gerekçesiyle 12 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, 9 Aralık 2023'te ilk kez dün hakim karşısına çıktı. Safranbolu Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya sanık Yılmaz ve avukatı katıldı. Duruşmada, merhum Tevfik Arayıcı'nın annesi Bahar Arayıcı ve ağabeyi Mustafa Arayıcı ile avukatları İlyas Kelepircioğlu ve Enes Akkaya da hazır bulundu.

Olay yeri raporuna rağmen 'SÜRÜKLEME OLMADI' DEDİ

Tutuklu sanık Serhat Furkan Yılmaz, mahkemedeki savunmasında, kaza günü kendi şeridinde araç kullandığını, karşı şeritte su birikintisi olması nedeniyle motosikletin aniden kendi şeridine geçtiğini ve kafa kafaya verdiklerini iddia etti. -aralarında fren mesafesi olmadığından. Kazanın kendi şeridinde meydana geldiğini iddia eden sanık Yılmaz, kaza anında yaklaşık 50-60 km hızla ilerlediğini, bilirkişi raporlarına ve suç duyurusuna rağmen kaza sonrasında herhangi bir drift olmadığını iddia etti. Olay yerindeki inceleme raporları.

ALKOL ALDIĞINI İTİRAF ETTİ

Kaza anında alkollü olduğunu itiraf eden sanık Yılmaz, bilirkişi raporunda tam ve esaslı kusur bulunmasına rağmen sarhoşluk dışında hiçbir kusurunun olmadığını savundu. Sanık, savunmasında, raporda yer alan suçlama ve suçlamaları kabul etmediğini belirterek, olay yerinden kaçma nedenini ise “ilk defa kazaya karışmam” şeklinde açıkladı. Hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini söyleyen sanık Serhat Furkan Yılmaz, mahkemeden beraatini istedi.

SOSYAL PAYLAŞIMLARIYLA İNTİHARI SAVUNDU

Sanık avukatı Necati Kuru, savunmasında, merhum Tevfik Arayici'nin Twitter hesabındaki şu yorumlarını ifade etti: “Efendim, motosiklet kazası intihar sayılır, ona göre bir şeyler deneyeceğim” ve “Son 2 haftadır paramparça uyuyordu.” Günde en fazla 4-5 saat uyku, fiziksel olarak paylaşımlarını mahkemeye “yorgunluğa alışkınlığın zihinsel olarak yok edici yorgunluk” olarak sunarak, Arayıcı'nın hızlı motosiklet kullandığını ve suçu müvekkiline atfetmenin mümkün olmadığını savundu.

“OĞLUM İNTİHAR ETMEK DEĞİLDİ”

Hayatını kaybeden Tevfik Arayici'nin ağabeyi ve annesi, sanıktan şikayetçi olduklarını ve davaya katılmak istediklerini söyledi. Ana Arayıcı, ifadesinde sanık avukatının iddialarını kabul etmediğini belirterek, şunları söyledi: “Oğlumu zor şartlarda babasız büyüttüm. Babasız büyüdüğü için duygusal bir çocuktu. Bunları paylaşmış olabilir.” Bu nedenle görevlendirildi. İntihara meyilli bir kişiliği yoktu.”

SERBEST BIRAKILMA TALEPLERİ REDDEDİLDİ

Şikayetçi anne ve erkek kardeşinin davaya katılma taleplerini kabul eden mahkeme, kaza sonrası ilk müdahaleyi yapan 112 acil servis görevlilerinin tanık olarak dinlenmesine karar vererek, sanık Serhat Furkan Yılmaz'ın tutukluluğunun devamına karar verdi. Duruşma 25 Nisan'a ertelendi.

suçlama

Safranbolu Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 24 yaşındaki sanık Serhat Furkan Yılmaz'ın, içinde bulunduğu araçla Safranbolu İlçesi Mimar Sinan Caddesi'nden Kirkille Mahallesi istikametine doğru Safranbolu merkeze doğru ilerlediği belirtildi. Kaza gecesi saat 22.40-10.45 sıralarında 2.72 promil alkol tüketen şahıs, Belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü giriş kapısına yaklaştığında şerit değiştirerek, kontrolsüz bir şekilde şerit değiştiren araçların kullandığı yol bölümüne girdi. Kirkille bölgesinin yönü. ve aynı anda bir anda kendisiyle aynı şeritte seyreden kurye Tevfik Arayıcı'ya çarptı ve Arayıcı motosikletinden düştü, sanık da motosikletle Tevfik Arayıcı'yı öldürdü. Kendisini bir süre suyun altında sürükledikten sonra durup, geriye doğru manevra yaparak olay yerinden kaçtığı belirtildi.

12 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTEDİ

Kazada motokurye Tevfik Arayici'nin yaralanarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği, zanlı Serhat Furkan Yılmaz'ın ise aynı gece kolluk kuvvetleri tarafından yakalanarak nöbetçi mahkeme tarafından Aralık ayında tutuklandığı belirtildi. 10'uncu. İddianamede, sanık Yılmaz'ın, 25 yaşındaki motosikletli kurye Tevfik Arayıcı'nın ölümüne sebep olmak suçundan “taksirle bilerek ölüme sebebiyet verme” suçundan 4 yıldan 12 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir