Samsung küresel OLED monitör pazarında birinci sırada – TEKNOLOJİ

Küresel OLED monitör pazarında birinci sırada yer alan Samsung Electronics, beş yıldır toplam gelir açısından küresel oyun monitörü pazarındaki liderliğini aralıksız sürdürüyor. Ekran sektörünün küresel liderlerinden biri olan Samsung Electronics, ilk OLED modeli olan 34 inç Odyssey OLED G8 oyun monitörünü (Uluslararası Verilere Göre Model G85SB) piyasaya sürdükten yalnızca bir yıl sonra küresel OLED monitör satışlarında en üst sırada yer aldı. Corporation (IDC), Samsung Electronics 2023 yılında ilk sırada yer alacak. 2020 yılında dünya çapında satılan OLED monitörlerin %28,3'ünün satışıyla Samsung, satış hacmi açısından toplam gelir açısından %34,7'lik pazar payına ulaştı ve 2023 yılı için küresel OLED monitör pazar lideri. 2019 yılından bu yana üst üste beşinci kez küresel oyun monitörü pazarında liderliği korumayı başaran şirket, 2023 yılında toplam açısından %20,8'lik bir pazar payı kaydetti. Hoon Chung, Başkan Yardımcısı Samsung Electronics Görsel Ekran İş Birimi konu hakkında şunları söyledi: “OLED monitör pazarı son derece rekabetçi bir pazar. Bu nedenle zirveye ulaşmak, benzersiz yeniliklere ve ürün kalitesine ulaşmak anlamına gelir. “Bu başarı ile dünyanın her yerinde performans arayan oyuncular için OLED monitörler üretme yeteneğimizin ardındaki temel faktörler olan mükemmellik arzumuzu ve tüketici ihtiyaçlarına cevap verme yeteneğimizi bir kez daha göstermiş olduk.”OLED monitörlerin performansını takdir edinSamsung, OLED pazarına girdiğinden bu yana tüketiciler arasında popüler olan Odyssey OLED G9 (model G95SC) gibi yeni monitörler geliştirerek monitör pazarındaki performansını artırıyor. Samsung, CES 2024'te OLED monitör serisini genişlettiğini ve üç yeni ürünü tanıttığını duyurdu:

  • 32 inç, 4K UHD çözünürlük, 16:9 en boy oranı, 240 Hz yenileme hızı ve 0,03 ms tepki süresi (GtG) ile Odyssey OLED G8 (model G80SD)
  • 27 inç, QHD çözünürlük, 16:9 en boy oranı, 360 Hz yenileme hızı ve 0,03 ms tepki süresi (GtG) ile Odyssey OLED G6 (model G60SD)
  • 49 inç, 32:9 en boy oranı, çift QHD çözünürlük, 240 Hz yenileme hızı ve 0,03 ms tepki süresi (GtG) ve yeni özelliklerle güncellenmiş Odyssey OLED G9 (model G95SD)

Yeni OLED ürünleri ilk incelemelerde eleştirmenlerden iyi notlar aldı ve şimdiden bazı ödüller de aldı. Odyssey OLED G9, dünyanın en önemli teknoloji etkinliklerinden biri olan CES'te CES® 2024 İnovasyon Onur Ödülü'nü aldı. Samsung, her biri Samsung'un tescilli markasını kullanan yeni Odyssey OLED modellerini piyasaya sürerek oyun monitörü serisine yeni üyeler eklemeye devam edecek. OLED teknolojisi. Tüm bu yenilikler, Quantum Mini LED teknolojisine sahip Odyssey Neo serisinin ve etkileyici arayüzü ve form faktörüne sahip Odyssey Ark'ın başarısını takip ediyor. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir