Sadettin Saran'dan Conte'nin suçlamalarına yanıt: Türk spor tarihinin en…'' – Son Dakika Spor Haberleri

Daha önce F.Bahçe'de başkan adaylığını açıklayan Sadettin Saran, TV 100'de Candaş Tolga Işık'a açıklamalarda bulundu.

İşte Saran'ın açıklamaları:

“Bu dönem neden cumhurbaşkanı adayısınız?”

“Bu benim hayalimdi çünkü başarılı olacağıma inanıyordum. O zamanlar aday olamadım, istedim ama yapamadım. Bir keresinde başkan olarak ihraç edildim. Zaman dedi ki: 'Hodri, meydan oku.” Ben de yasaklandım, atıldım, “Yasağımı kaldır, 'Ben varım' dedim.” Ve insanlar benim çıkamayacağımı, çıkamayacağımı düşünüyorlar. 2018'de yasal hakkım vardı. Burada önemli olan başkan olmak değil, önemli olan iyi bir başkan olabilmek. 2018'de fark yaratan başkan olmalısınız. “O dönemde aday olmadım, oyları bölmenin bir anlamı yoktu. Ali Bey büyük farkla kazandı, o yüzden aday olmadım.”

ALİ KOÇ İLE GÖRÜŞME

“Bu sefer Ali Bey ile kasım ayında buluştuk. Çok çalıştınız, maddi ve manevi olarak çok yoruldunuz. “Eğer kaçmazsan ben de varım, bu işte iyi iş çıkaracağımı düşünüyorum” dedim. “Ben de senin iyi iş çıkaracağını düşünüyorum” dedi. Kaçarım ya da kaçmam ama asla asla deme.” Kitapları bize açtı. İnanılmaz şeffaf bir şekilde bize yaklaştı. Kendisine yapılmayan şeyleri yaptı. “Ekim-Kasım aylarından bu yana ciddi bir şekilde çalışarak bunu bize başardık, Ali Bey'in şeffaflığı sayesinde Türk spor tarihinin en hazırlıklı yönetimiyle geleceğimizi söylüyorum.”

“BÜYÜK BİR MÜCADELE VAR”

“Fenerbahçe 10 yıldır şampiyon olamıyor. Burada futbolda başarılar var demek dürüstlük olmaz. Ama bu başarısızlığı sadece Ali Bey'e mal etmek haksızlık ve kötü niyet olur. Bu adil değil, var. büyük bir kavga.”

“ÇÖZÜLMEYECEK BİR ŞEY DEĞİL”

“Çok büyük dış faktörler var. Yapılanlara, şeffaflığa, diğer sektörlere baktığımda küresel bir spor kulübü olarak başarı var. Maalesef futbol yok. Ankara ile ilişkiler kötü başladı, süreç öyle değildi.” İyi yönetilmezse iç ilişkilerimizden dolayı çözülmeyecek şeyler değil bunlar.”

“ŞAMPİYONLUĞUMUZ İSTEMİYOR”

F.Bahçe neden şampiyon olamıyor?

“Şampiyon olmamızı istemiyoruz. Maçların Fenerbahce'ye karşı oynandığını düşünüyorum. Sivas maçındaki penaltı penaltı değildi. Trabzon'daki olay şaka gibidir, tarihe geçecek bir olaydır. Yani bunun oynandığını düşünüyorum.”

“TARZLARIMIZ ÇOK FARKLI”

Ali Bey aday olsa onun yönetimine katılır mıydınız?

“Yapmayacağım. Her yiğidin yoğurt yeme şekli farklıdır. Ali Bey'in iyi bir insan olduğunu düşünüyorum. Tarzlarımız çok farklı. Ona anlaşamayacağımızı söyledim. Kötü yol Her halükarda çok farklıyız, dolayısıyla sorunun cevabı hayır. Onun için bu çok olumlu: “İyi bir F.Bahçe'den başarılı olacak insanları önereceğim. Koşamazsam, kazanamazsam iyi bir F.Bahçe'yi getirdim. F.Bahçe halkı olarak bunu düşünüyorum ve inanıyorum.”

“DOĞRU, TALEP DEĞİL”

Şampiyonadan çekilme tartışması

“Burada yönetimi eleştirmek çok kolay ama bu çok adil ve erkeksi bir hareket olmaz. Yönetimin elini zayıflatıp bu konularda yorum yapmak istemiyorum.”

KONT, İSMAİL KARTAL

“Conte'yle anlaştığınız doğru mu? İsmail Kartal'la çalışacak mısınız?”

“Bu konularda yorum yapmak teknik direktörün ve oyuncuların emeğine saygısızlık olur. Biz çalışıyoruz. Planlarımızı hazırladık. Maddi kaynak sağladık, çok çalışıyoruz. Önceliğimiz ailemiz, sonra F.Bahçe. İnanıyoruz ki” Biz de buraya Türk spor tarihinin en iyi hazırlanmış takımıyla geleceğiz.”

“DEĞİŞİM KESİNLİKLE GEREKLİ”

“Türk futbolundan herkesin memnun olmadığı bir durum var. Federasyonla ilgili görüşünüz nedir? Seçimlerin acil ve önemli olduğunu mu düşünüyorsunuz, yoksa Avrupa Şampiyonası sonrasına mı ertelenmeli?”

“Seçimler bir ay boyunca fark yaratacak ama mutlaka bir değişime ihtiyaç var.

“EV ÖDEVLERİNİ DAĞITIYORUZ”

“Öncelikle her yöneticinin futboldan anlaması gerekmiyor. İyi yönetici olmaları gerekiyor. Bilmediklerini bilmeleri gerekiyor. Burada görev dağılımı yapacağız. Ben spordan gelen bir insanım. Başarıdır. oraya ulaşmak için nelerden vazgeçtiğinizle ölçülür. Bu nedenle oraya ulaşmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.” “Doğru olanı yapıp spor kültürünü oluşturmamıza izin verilmiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir