Mücahit Biri'den Selahattin Demirtaş'tan açıklama! “Cumhurbaşkanımızın 'siyaseti yumuşatmak' derken kastettiğini yanlış aktararak…”

Aralarında HDP eski eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu sanıkların yargılandığı Kobane davasında ceza açıklanırken, eski AK Parti üyesi MKYK da Mücahit Birinci'ye bir açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Biri, şunları söyledi:

Sayın Cumhurbaşkanımızın 'politikayı yumuşatmak' derken neyi kastettiğini yanlış anlayanlara şu ana kadar hukuki cevaplar verdik ve bunun sonucunda bazı mahkumlar adına ABD ve Avrupa Birliği'nin isteklerinin maskotu olduk. .”

Adli faaliyetler rüzgar gibi gitmez. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımızın Kavala ve 6-8 Ekim olaylarına ilişkin görüşleri ve bu konulardaki siyasi değerlendirmeleri ortadadır.

Dün Kavala'nın yeni yargılama talebi reddedildi.

Bugün 6-8 Ekim davasında yaşanan olaylara ve delillerin durumuna göre uygun karar verilmiş ve bu karara göre Demirtaş 24 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Elbette mahkemeler kimseye puan verme mantığıyla hareket etmiyor.

Ancak toplumun çoğunluğu, bu kişilerin ve onları teşvik edenlerin, özellikle de köşe yazılarında ABD'yi selamlayanların her türlü analiz ve öngörülerinin hızla çöpe dönüştüğünü ve “zamanın ruhunu okumak” konusundaki şüphelerinin hızla boşa çıktığını görmüş ve görmektedir. “Ben kocaman bir balonum.”

ABDULKADİR SELVİ NE DEMİŞTİ?

Öte yandan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında şunları söyledi: “Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti grubundaki konuşmasını dikkatle takip ettim. Siyasetin yumuşatılmasına ilişkin sözlerinin özellikle altını çizdim. Çünkü AK Parti içinde yeni dönemin ruhunu anlayamayanlar var. İktidara yakın medyanın bir kısmı Erdoğan'ın yeni bir siyasi iklim yarattığını, muhalefetle birlikte yeni bir siyaset inşa ettiğini anlamadı.' Şu ifadeleri kullandı:

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İstanbul'da sıcağı en çok bu mahalleler hissediyorİstanbul'da sıcağı en çok bu mahalleler hissediyor
MIT çocuklarına uyarı: "Paylaşmadan önce dikkatlice düşünün"MIT Çocuklarına Uyarı: “Paylaşmadan Önce Düşünün”
Külotlu çoraptaki vahşet!  Şarkıcı Seçil Çiftçi için istenen yaptırım açıklandıKülotlu çoraptaki vahşet! Şarkıcı Seçil Çiftçi için istenen yaptırım açıklandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir