Mobilite ve finansın geleceği Akbank Togg kullanıcılarına özel uygulamalarla geliyor! – TEKNOLOJİ

Mobilite alanında faaliyet gösteren Türk küresel teknoloji markası Togg ile 76 yıldır Türkiye'nin kalkınmasına hizmet eden Akbank, bankacılık işlemlerinin yanı sıra fintech ve blockchain temelli geleceğin dijital çözümleri için iş ortaklığına imza attı her gün piyasada. T10X akıllı cihaz.

Trumore dijital platformu üzerinden kullanıcılara akıllı yaşam çözümleri sunan Togg, konforlu ve keyifli bir seyahat deneyimi için güçlü işbirliklerine devam ediyor. Togg, geçtiğimiz günlerde Akbank ile mobil bankacılık işlemlerinin akıllı cihaz ekranından yürütülmesinden, fintech ile mobilite ekosistemi arasında köprü görevi görecek blockchain senaryolarının hayata geçirilmesine kadar kapsamlı bir iş ortaklığına imza attı.

İş ortaklığı kapsamında, Togg akıllı cihazların deneyimini Nesnelerin İnterneti teknolojisiyle zenginleştiren çözüm, Togg kullanıcılarıyla buluşuyor. Dünyada benzeri olmayan bu çözüm sayesinde Akbank'ın mobil bankacılık çözümü telefonun ötesine geçerek Togg akıllı cihazların ekranında sunulmaktadır. Sıra dışı bir bankacılık deneyimi sunan bu çözümler sayesinde mobil bankacılık işlemlerini Togg akıllı cihazlar üzerinden gerçekleştirmek mümkün hale geliyor. Bunun için Trumore dijital platformunda Tru.Store kullanıcılarının kullanımına sunulan Akbank Mobil Uygulamasını indirip kullanmanız yeterli. T10X kullanıcıları, uygulama üzerinden erişebilecekleri Akbank Mobil uygulaması ile HGS ödemeleri başta olmak üzere ödeme ve para transferi işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilecek, hesaplarını ve kartlarını görüntüleyebilecek. Uygulamada yer alan hizmetler sürekli güncellenmeye devam edecek ve Togg kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracaktır.

Akbank ve Togg iş birliği kapsamında, alanında ilk olan blockchain kullanıcılarının, gerçek dünya varlıklarının tokenizasyonu sayesinde Togg akıllı cihazlarının dijital değer olarak kullanılmasına olanak sağlayacak çözümlerin test edilmesi senaryoları üzerinde çalışmalar başlatıldı. . T10X sahipliğini temsil eden dijital varlıkların Togg tarafından geliştirilen “Tokenizasyon” teknolojisi kullanılarak blockchain üzerinde akıllı sözleşmelerle oluşturulduğu, saklandığı ve paylaşıldığı bu çalışma sayesinde Togg akıllı cihazları gelecekte de kullanıma sunulacak. Dijital değer olarak temsil edilmesi amaçlanmıştır. T10X'teki mülkiyet ve kullanım hakları, ilgili yasal düzenlemelerin izin verdiği ölçüde dijital varlıklar olarak yönetilebilir; Uzun vadede ise ikinci el araç satışlarında güvenli ödeme, kullandıkça öde, araç kiralama ve uygun krediler gibi pek çok finansal hizmetin önünün açılması bekleniyor. Gerçek dünyadaki varlıkların dijitalleşmesinin kaçınılmaz olduğu bir gelecekte, bugün kapıların nasıl açılacağını Akbank ile Togg arasındaki işbirliği belirliyor.

Akbank ve Togg, mobilite ekosistemini ve finansal teknoloji çözümlerini geleceğe taşıyacak vizyoner projelere destek vermeye devam edecek.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir