Denizli'de orman yangını! 1 mahalle boşaltıldı: 'Çevre illerden de destek istedik'

Denizli'nin Babadağ ilçesi Kelleci ilçesi yakınındaki ormanda saat 13.30 sıralarında çıkan orman yangını, rüzgarın da etkisiyle geniş bir alana yayıldı. Yangınla mücadele çalışmalarına çevre illerden de destek ekipleri katıldı.

VATANDAŞLAR TAHLİYE EDİLDİ

AFAD ekipleri bölgede yaşayan yaşlıları tahliye ederken, Kelleci ilçesinde de 50'ye yakın ev de jandarma ekipleri tarafından boşaltıldı. Yangının ilerlediği Mollaahmetler Mahallesi'ne tahliye kararı verildi. Mahallede vatandaşlara evlerini boşaltmaları yönünde anons yapıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi de vatandaşların tahliyesi için bölgeye belediye otobüsleri yönlendirdi.

_68485 (2)

“Çevre illerden de destek istedik”

Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu ve Denizli İl Jandarma Komutanı Albay Hıdır Ayçiçek de bölgeye geldi.

_68485 (1)

Vali Coşkun yaptığı açıklamada, öğle saatlerinde başlayan yangının devam ettiğini belirterek, şunları söyledi: “Hava şartları nedeniyle erken saatlerde havadan müdahale mümkün olmadı. Şu anda havadan ve karadan müdahale yapılıyor. 2 uçak ve 4 helikopter devam ediyor ve tüm kurumlar yerden müdahale ediyor Başka yerlerde de yangınlar var Kale ilçesinde de yangın var Bütün bu yangınlarda hava şartları önemli iklim çok sıcak ve kuvvetli rüzgar işleri zorlaştırıyor Rüzgar zaman zaman yön değiştiriyor. Tüm kaynak ve imkanlarımız ile bölgedeyiz. Bu nedenle amacımız yangını söndürmek, tüm tedbirlerimiz yangının herhangi bir can kaybına yol açmadan söndürülmesine yöneliktir. Bölgede birçok yerde yangınlar var, “Destek istedik” dedi.

_68485

“6 BÖLGEDE YANGIN VAR”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, yangının Denizli bölgesine yayılma ihtimalinin bulunduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Denizli'nin üzerindeyiz. Denizli'ye yayılma ihtimali var. Tüm ekipler gibi biz de buradayız. Oradayız.” Denizli'de 6 bölgede yangın var Babadağ bölgesi zor bir bölge “Rüzgarın durmasıyla yangını kontrol altına almayı umuyoruz. 3-4 yerde her türlü tedbir alındı. Hazırlıklar yapıldı. Yangının yayılabileceği bölgelerdeki mahalleleri boşaltın” dedi.

Kaynak: DHABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Ayşe Ateş bu detayı ilk kez şöyle anlattı: Ayşe Ateş bu detayı ilk kez anlattı: “Dosya hazırlayın dediler”
Kömürle çalışan termik santrallerin işverenlerinden TÜRK-İŞ'e ziyaretKömürle çalışan termik santrallerin işverenlerinden TÜRK-İŞ'e ziyaret
Aniden bastı!  Başkentte dolu yağdıAniden bastı! Başkentte dolu yağdı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir