Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok şaşırtıcı açıklamalar: İsrail'le ticari ilişkilerimizi kestik, kesiyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kudüs Parlamentolararası Platformu'nun İstanbul'daki beşinci konferansında açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar;

Kalbi Kudüs ve Filistin için atan siz değerli milletvekillerimizi ülkemize davet etmekten büyük mutluluk duyuyorum. Medeniyetlerin, tarihin ve kültürün şehri güzel İstanbul'umuza hoş geldiniz. Siz de dahil olmak üzere, Filistin davasını kendi meselesi olarak görüp destekleyen, Kudüs'e ve Filistin'e sahip çıkan tüm parlamenterlere teşekkür ediyorum.

'Kudüs'ün kadim kimliği adım adım yok ediliyor

Müslüman olmanın, hakkı, adaleti, adaleti cesaretle savunmanın gerçekten zor olduğu günlerden geçiyoruz. Özellikle ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa'da mahremiyete yönelik tacizler artıyor. Kudüs'ün kadim kimliği İsrail işgalcileri tarafından adım adım yok ediliyor. Haçlı zihniyetini diriltmek istediklerini görüyoruz. Kudüs'ü ayağa kaldıran atalarımızın torunları olarak Filistin'deki olumlu ve olumsuz her gelişmeyi yakından takip ediyoruz.

“FİLİSTİN'İN CESUR OĞULLARINA SAYGI GÖSTERİYORUM”

Türkiye olarak kapsamlı bir yaklaşımla Kudüs'ü korumayı görevimiz olarak görüyoruz. Mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Barış için yürüttüğümüz bu kutsal mücadeleye destek veren Kudüs Parlamentolararası Platformu'na şükranlarımı sunuyorum. Buradan Filistinli kahramanlara bir kez daha selamlarımı iletiyorum. İşgalci zalimlere karşı dimdik duran Filistin'in cesur evlatlarını ülkem ve milletim adına saygıyla selamlıyorum. Dünyanın her yerinde Filistinli ve Gazzeli kardeşlerimizle dayanışma gösteren tüm vicdanlı insanlara teşekkür ediyorum.

“NETANYAHU'NUN ADI GAZZE ŞEHRİ OLARAK UTANÇLA TARİHE YAZDI”

Modern çağın firavunlarını görmek isteyenler çok uzağa gitmemeli. 35.000 Filistinliyi vahşice katledenlere bakıyoruz. Hitler ve günümüzün Nazileri Gazze'de 15.000'den fazla çocuğu öldüren katillerdir. Netanyahu, Gazze'nin kasabı olarak adını utançla tarihe yazdı. Bu karanlık nokta ne yaparsanız yapın çıkmayacak. Biz böyle konuştuğumuzda bazıları hemen rahatsız oluyor. Suçu yüzümüze anlatılan her suçlu gibi İsrail yönetimi de bizi susturabileceğini düşünüyor. Ellerindeki basın ve lobi gücüyle cinayetleri örtbas edebileceklerini sanıyorlar. Ne yaparsan yap faydasız, ne kadar çabalarsan çabala, faydasız. Tayyip Erdoğan'ın kalbini zincirleyemezsiniz.

“İSRAİL İLE TİCARİ İLİŞKİLERİ KESİYORUZ”

Tehditlerinize, baskılarınıza asla boyun eğmeyeceğiz. Sırf İsrail ve Batılı destekçileri istiyor diye Hamas'ı terör örgütü olarak karalayanlardan olamayız. Filistinli kardeşlerimiz 203 gündür tüm imkansızlıklara rağmen tek başına ayakta dururken, kimse bizden soykırıma karşı sessiz kalmamızı bekleyemez. Biz sözlerini, duruşunu, tutumunu şartlara ve esen rüzgâra göre belirleyen tatlı su siyasetçilerinden değiliz. Bu yolculuğa kefenlerimizi giyerek başladık. İsrail ile ticari ilişkilerimizi kestik ve sonlandırıyoruz.

Ayrıntılar yakında…

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
AK Parti'de değişim sinyali!  Bütün gözler o tarihteydiAK Parti'de değişim sinyali! Bütün gözler o tarihteydi
Fatih Erbakan Meclis'teki çay partisine neden davet edilmedi?Fatih Erbakan Meclis'teki çay partisine neden davet edilmedi?
Yüzlerce balina mahsur kaldı!  Kalan görüntüler muhteşemYüzlerce balina mahsur kaldı! Kalan görüntüler muhteşem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir