Çukurova Basketbol Kulübü'nün ismi, logosu ve temsili renkleri değişti – Son Dakika Spor Haberleri

Kulübün Yenişehir ilçesindeki tesislerinde düzenlenen basın toplantısında Mersin takımının isim, logo ve renk değişikliğini anlatan tanıtım filmi gösterildi.

Açıklanan değişiklikle ismindeki “Çukurova Basketbol Kulübü” ibaresi kaldırılarak kulübün yeni adı ÇBK Mersin oldu.

Mersin takımının logosu da yeni sezon öncesinde revize edilerek renkleri “siyah, turuncu ve beyaz” olarak belirlendi.

Toplantıda konuşan ÇBK Mersin Başkan Yardımcısı Ali Adalıoğlu, kulübün kurulduğu yıldan bu yana son takım olduğunu söyledi.

Takıma olan ilginin son yıllarda arttığını belirten Adalıoğlu, belediye yetkililerine ve taraftarlara desteklerinden dolayı teşekkür etti.

“ŞAMPİYONLUĞA ULAŞMAK İÇİN BÜTÇE OLUŞTURULACAK”

Mersin takımının genel koordinatörü Ender Ünlü, kadın basketbolunda dünyanın en iyi seviyelerine ulaştıklarını söyledi.

Ünlü, kamu yöneticileri ve belediyelerin desteğiyle iki yıllık yeni bir plan hazırladığını söyledi. “Şampiyonluğa ulaşmak için bütçeler oluşturulacağının müjdesini vermek isterim. İki yıllık bir plan yaptık çünkü Mersin'in en büyük değeri olan markası olan ÇBK Mersin takımının artık şampiyonluğu kazanması gerektiğini düşünüyorduk. FIBA yetkilileri, kadınlar şampiyonasında Avrupa'nın en büyük organizasyonunu ve en büyük yatırımını yapan kulübüz. dedi.

Ünlü, Çukurova Basketbol Kulübü'nün adının “Adana takımı” olarak anılması nedeniyle değiştirme kararı aldıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Mersinli bir takım olmak için bundan sonra tüm medya ve yayınlarımızda 'ÇBK Mersin' olarak anılmak istiyoruz. Logomuzda bu kez yine Toroslar'da yaşayan bir vaşak görseli var. Vaşak'ın en önemli özelliklerinden biri de kulakları olduğu için karşı taraftan daha açık görünmesini sağlıyorlardı. Renklerimiz beyaz, turuncu ve lacivertti. Ülkemizde talihsiz bir deprem yaşadık. Siyah formayı her maçta giymeyi, oynadığımız her maçta rengimizi lacivertten siyaha çevirdik, bunu vurgulamak istedik.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir