Botulinum toksini uyguladıktan sonra bunlara dikkat edin!

genişletmek

KAYNAK DHA

Dermatoloji Uzmanı Dr. Hacer Köksal, son yılların kozmetoloji sektörünün gözde işlemlerinden biri olan botulinum toksini uygulaması hakkında bilgi ve uyarılarda bulundu. Uzman, botulinum toksin uygulamalarının hastane ortamında, yeterli dozda ve Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar kullanılarak yapıldığını, bu koşulların sağlanmasının işlemin başarısı açısından önemli olduğunu belirtti. Köksal, şunları söyledi: “Botulinum toksini ile yüzümüzdeki mimik kaslarını geçici olarak nötralize ediyoruz. Bu işlem geri dönüşümlü bir işlemdir ve günümüzde en etkili kozmetik işlemlerden biri olarak kabul edilmektedir. Botulinum toksini uygulaması mevcut müşterilerin asimetrilerini düzeltmek için kullanılmaktadır. ve düzenli uygulama ile mimik kullanımına bağlı oluşan kırışıklıkların giderilmesinde kullanılır.Diş oluşumunu engellemek ve yüze parlak bir görünüm kazandırmak amacıyla kullanılır.Ayrıca botulinum toksini uygulayarak çiğneme kaslarının gücünü azaltmış oluruz. Gece uykusunda diş gıcırdatma sorunu yaşayan hastalarımız için iyi bir tedavi seçeneğidir. 4 ay arayla 3 kez yapıldığında çok faydalı sonuçlar alıyoruz. Dişleri gıcırdatıldığında çok faydalı sonuçlar alıyoruz.” Aşırı cilt görünümünden şikayetçi olan kişileri memnun eden uygulama. Terleme tedavisinde botulinum toksini koltuk altı, el ve ayak terlemesi gibi durumlara karşı oldukça etkili bir çözüm sunuyor” dedi.

'ETKİ SÜRESİ KİŞİDEN KİŞİYE DEĞİŞİR'

Dermatolog Köksal, botulinum toksininin etki süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 4 ay sürdüğünü ve 6 ayda bir tekrar uygulanması tavsiye edildiğini söyledi. Doktor, bu uygulamanın hastane ortamında, yeterli dozda ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan ilaçlar kullanılarak yapılması gerektiğinin altını çiziyor. Köksal, şunları söyledi: “Elbette deneyimli sağlık profesyonelleri tarafından yapılmalı. Kişilerin ihtiyaç ve beklentilerine özel tasarlanmış tedavi planları kapsamında yapılmalıdır. Her uygulama öncesinde detaylı analizler dikkate alınarak en uygun tedavi yöntemi belirlenmelidir. müşterinin cildini ve tıbbi geçmişini.”

'UYARILARI DİKKATE ALMAYI UNUTMAYIN'

Botulinum toksini uygulamalarının sadece kozmetik amaçlı değil, kronik migren tedavisi gibi bazı tıbbi durumlar için de tercih edilen bir tedavi yöntemi olduğunu kaydeden Köksal, uygulama sonrası aşama için şu uyarılarda bulundu:

“Uygulama sonrasında tedavinin etkinliğini artırmak ve olası yan etkileri en aza indirmek için özel bakım önerilerine uymak gerekir. İşlemi yaptıranlar, uygulama sonrasında belirli bir süre ağır egzersizlerden uzak durmalıdır. Masaj yapmamalılar” Botulinum toksini uygulamalarından en iyi sonuçların alınması kritik önem taşıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir