Bölücü terör örgütüne yönelik “Bozdoğan-36” operasyonlarında 72 şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Hiçbir teröristin gözümüzü açmasına izin vermeyeceğiz. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle mücadelemizi sonuna kadar kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi. Milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için son terörist etkisiz hale getirilir️.” dedi.

Bakan Yerlikaya, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nün koordinasyonunda Mardin, Antalya, Elazığ, Adıyaman, Diyarbakır, Eskisehir, İstanbul, Balıkesir, Hakkari ve Şanlıurfa'da bölücü terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 72 şüphelinin yakalandığını bildirdi. TEM Emniyet Genel Müdürlüğü ve İstihbarat Daire Başkanlığı.

Yerlikaya, operasyonlar sırasında şüphelilerin bölücü terör örgütü bünyesinde faaliyetlerde bulunduğunu, Nevruz tanıtım ve toplantılarında terör örgütü propagandası yaptığını, örgüt mensuplarının mezarlarında anma ve taziye etkinliklerine katıldıklarını ve terör örgütü lehine slogan attıklarını ifade etti. örgüt ve örgütün cezaevi iç koordinasyon yapısı içindeki kişilere maddi yardım sağladı. Yasa dışı gösterilere katıldıklarını, haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve sabıka kaydının bulunduğunun tespit edildiğini bildirdi.

Yerlikaya, operasyonlar sonucunda ruhsatsız tabanca, kurusıkı tabanca, av tüfeği ile çok sayıda dijital malzeme ve organizasyonel belgenin ele geçirildiğini belirterek, operasyonları yürüten polis teşkilatını tebrik etti.

aaBu içerik Şahin Alp tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İstanbul Havalimanı'ndaki uçak kazasının ardından Boeing uçaklarıyla ilgili itiraf gibi sözler!  İstanbul Havalimanı'ndaki uçak kazasının ardından Boeing uçaklarıyla ilgili itiraf gibi sözler! “Ciddi eksiklikler vardı”
yer: adana! yer: adana! “Fotoğrafların bende” diyerek şantaj yaptı: Durumu öğrenen baba çılgına dönünce…
İyice bakmaya çalışırken bu oldu!İyice bakmaya çalışırken bu oldu!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir