Bodrum'da köpek ve kedi katliamı! – Türkiye'den son dakika haberleri

Yalıçiftlik Mahallesi'nde kimliği belirlenemeyen bir veya daha fazla kişinin bıraktığı zehir, Gizem SümerKöpeğin zehirlenmesine neden oldu.

Köpeğini ölü bulan Sümer, evinin çevresinde başka bir köpek ve kedinin de ölüsünü buldu.

Bölgede yapılan aramada Sümer'in komşusunun 3 köpeği zehirlenmiş halde bulundu. Sahiplerinin erken fark etmesiyle 3 köpek kurtarıldı. Aynı bölgede bir kedinin inşaat işçilerinin zehirlenmesi sonucu öldüğü doğrulandı.

“BİRİSİ KÖPEKLERİNİ ÖLDÜRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ”

6 aylık Yoda isimli köpeği hayatını kaybeden Gizem Sümer, şunları söyledi: “Yalıçiftlik'e yeni taşındım. Bir ay geçti. Dün ne yazık ki köpeğimi ölü, zehirlenmiş halde buldum. Dün gece ölü bir kedi buldum. Bu sabah bahçemin üstünde başka bir ölü köpek buldum. Komşumun üç köpeğini zehirlediler. Bunu fark edip ona zeytinyağı içirdiler. Kusmanın ardından iyileşmişlerdi ama içlerinden birinin durumu pek iyi değildi. Köylülerden biri onlara köpeklerini öldüreceğini söyledi ama kim olduğunu ve nasıl olduğunu bilmiyorum. Kameraları izleyeceğim ama daha fazla hayvanın bu şekilde ölmesini istemiyorum. Elimden gelen her şeyi yapmak istiyorum. Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'nden gelerek ölü köpekleri aldılar.“Hayvanların zehirlenmesine tepki gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir