Bakan Ali Yerlikaya açıkladı… – Son Dakika Türkiye Haberleri

İçişleri Bakanı Ali Bakan Yerlikaya, şunları söyledi: “Uluslararası uyuşturucu kaçakçılığını ve suç gelirlerinin aklanmasını hedef alan 4 ayrı organize suç örgütüne yönelik yürütülen 'Kuyu-4' operasyonlarında organize suç örgütü başkanları; Mert (Orhan) Ünğan, İbrahim Kurtar, Aydın Razaki ve Recep Özyıldız yakalandığı bilgisini paylaştı.

Yerlikaya şu ifadeleri kullandı:

Aziz milletimizin şunu bilmesini istiyorum; Ülkemizi hem uluslararası hem de yerli zehir tacirlerinden temizlemeye kesinlikle kararlıyız. Zehir tacirlerine yönelik operasyonlarımız aralıksız devam edecek!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinasyonunda; İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmaların ardından; Merkezi İstanbul'da olmak üzere Ankara, Diyarbakır, Kilis, Muğla, Mersin, Antalya, Kocaeli, Hakkari, Mardin, Van ve Balıkesir'de “KUYU-4” operasyonları düzenlendi.

Lideri Mert (Orhan) Ünğan olan Uyuşturucu Suçları Örgütü üyesi olan şüpheliler;

Ortadoğu, Güney Amerika ve Balkan ülkelerinden ülkemize ve Avrupa ülkelerine kokain, eroin ve kokarca taşıdılar,

Örgüt içerisinde yönetici pozisyonunda bulunan şüpheli ED, Balkan ülkelerinden ülkemize ithal edilen kokarca ve Ortadoğu ülkelerinden temin edilen eroinden sorumludur.

AN, S.İ., E.Ş., LT, Ö.A., TA, MAA, İ.A isimli yöneticiler tüm saha operasyonlarını yönetir,

Yönettikleri suç örgütünün ülkemizde ve diğer ülkelerde ele geçirilen 2 ton 457 kg uyuşturucu maddeden sorumlu olduğu, otelcilik, turizm, uyuşturucu kaçakçılığından elde edilen suç gelirlerini akladıkları tespit edildi. mücevherat, döviz. ofisler ve inşaat sektörü.

Lideri İbrahim Kurtar olan ve ülkemizde “Kurtar” grubu olarak bilinen Uyuşturucu Suçları Örgütü üyesi olan şüpheliler;

Başta ülkemize ve özellikle Avrupa ülkelerine eroin sevkiyatlarında önemli faaliyetleri bulunmaktadır.

Rusya ve Hollanda'da 372 kg eroinin ele geçirilmesinden sorumluydular,

Bu kapsamda SK, ZK, EP, MT, MT isimli kuruluş yöneticilerinin saha operasyonlarında aktif rol aldığı tespit edildi.

Lideri Aydın Razaki'nin olduğu Uyuşturucu Suçları Örgütü'ne üye olan şüpheliler;

Çete lideri Aydın Razaki, Ortadoğu'dan elde ettiği eroini Avrupa ülkelerine pazarlayıp nakletmiş ve yurt dışında kendi kumarhaneleri aracılığıyla aklamıştı.

Güney Amerika ülkelerinden temin edilen kokainin Avrupa ülkelerine ve Avrupa ülkelerinden temin edilen ecstasy'nin ülkemize nakliyesinden sorumluydu,

MK, EY, VC, TD isimli kişilerden oluşan suç örgütünün, ele geçirilen toplam 490 kg eroini İran ve Polonya'ya sevk ettiği, ülkemizde ise 100 bin adet ecstasy kullandığı belirlendi.

Lideri Recep Özyıldız olan uyuşturucu suç örgütünün şüpheli üyeleri;

Geçtiğimiz yıllarda ülkemizde yapılan operasyonda ele geçirilen 51 kilo eroinden sorumlu oldukları ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir