Alp Aksoy, 2024'te Geleceğin Şampiyonlar Serisi'nde üçüncü yarışına çıkacak! – SPOR DALLARI

Dünyanın en eski karting yarışlarından biri olan Industrie Cup'ta podyuma çıkan ilk ve tek Türk sürücü unvanını taşıyan Alp Aksoy, Slovakya'da düzenlenen Geleceğin Şampiyonlar Serisi'nde üçüncü yarışına çıkacak. 2024 sezonunda yarışlara başladığı genç sürücü, serideki ilk yarışını Mart ayında İspanya'nın Valensiya kentinde yarıştı. Alp Aksoy, Geleceğin Şampiyonları Serisi'nde Parolin Racing Kart takımıyla OK kategorisinde mücadele ediyor.

Milli sporcu Alp Aksoy, profesyonel yarış kariyerine 5 yaşında başladı. Avrupa ve dünya karting şampiyonalarında aynı anda yarışan ilk ve tek Türk sürücü olan sürücü, kısa sürede katıldığı yarışlarda podyuma çıkmayı başardı. Aksoy, Türkiye Karting Şampiyonası, Berat Türker Türkiye Kış Kupası, CEE Avrupa Şampiyonası, WSK Super Master Serisi, FIA Dünya Karting Şampiyonası gibi birçok seride başarılara imza attı.

Sonraki durak Slovakya!

Geleceğin Şampiyonları Serisi, genç sürücülerin geleceğin en iyi sürücüleri arasında yer almaları için önemli bir adım olarak görülüyor. İspanya ve Fransa'daki yarışlarda istikrarlı yükselişini sürdüren genç sürücünün üçüncü yarışı Slovakya'daki Slovakya Karting Merkezi'nde gerçekleşecek. 30 Mayıs – 2 Haziran tarihleri ​​arasında gerçekleşecek Geleceğin Şampiyonları Serisi, Motorsport TV'de canlı yayınlanacak.

Toplamda 5 ülkede gerçekleşecek serinin bir sonraki etabı 17 Temmuz'da İsveç'in Kristianstad kentindeki Astum Ring pistinde gerçekleşecek. Final yarışı 5-8 Eylül tarihleri ​​arasında İngiltere'nin Grantham kentindeki PF Uluslararası Karting Pisti'nde yapılacak.

20-23 Haziran tarihleri ​​arasında FIA Avrupa Şampiyonası'nda yarışacak.

Geleceğin Şampiyonları serisi devam ederken Alp Aksoy, 20-23 Haziran tarihleri ​​arasında Slovakya Karting Merkezi'nde düzenlenecek FIA Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir