AK Parti: “Neden oy vermediniz?” anket! Gündemi belirleyecek sonuç: 'Artışlar dursun, halka dönüş'

2024 yerel seçim sonuçlarının etkisi devam ediyor. CHP'nin neden birinci, AK Parti'nin ikinci olduğu konusunda geniş katılımlı bir anket yapıldı. Ankette CHP ve diğer partilere verilen oyların yanı sıra sandığa gitmeyen seçmenlerin nabzı da kayıt altına alındı. AK Parti kaynakları, oy kayıplarının yüzde 50'den fazlasının hayat pahalılığı, emekliler, kira fiyatlarının düşük olması gibi nedenlerden kaynaklandığını kaydetti. Ekonomiden sonra en önemli neden AKP'nin “halktan kopuşu”ydu.

SEÇMEN NE İSTİYOR?

Türkiye gazetesinin haberine göre; Parti çalışanları şunları söyledi: “Seçim sonuçlarına ilişkin veriler toplanmaya devam ediyor. Bir anlamda vatandaşların bizden beklentilerini net bir şekilde ortaya koymak istiyoruz. SETA bir çalışma yürütüyor ve örgütlerden, milletvekillerinden de rapor ve öneriler geliyor. Vatandaş bizden ne bekliyor? Her yönüyle bakıyoruz. Bu sonuçlar partinin bir sonraki yol haritasını etkileyecek. “Yeni bir program, yeni bir hikaye ortaya çıkacak” dedi.

SEÇMEN SAYISINDAKİ DÜŞÜŞ DEVAM EDİYOR

AK Parti kaynakları, AK Parti'nin seçmen tabanındaki oy kaymalarının henüz durmadığını, seçim sonrasında da oylardaki düşüşün küçük de olsa devam ettiğini belirterek, mevcut durumda CHP'nin birinci parti olmaya devam ettiğinin altını çizdi. AK Parti'de yapılan istişare toplantılarında da değişim beklentilerine ilişkin görüşler dile getiriliyor. Parti çalışanları kongreyle birlikte parti yönetiminin büyük kısmının değişeceğini, parti politikalarında da kayda değer değişikliklerin olabileceğini söylüyor.

SADECE İNSANLAR DEĞİL POLİTİKALAR DA DEĞİŞMELİ

AK Parti'nin önde gelen isimlerinin ortak görüşü şu: “İnsanları değiştirmek yeterli değil. Politikalar değişmezse bir sonraki seçimlerde de benzer sonuçların elde edileceği ileri sürüldü. AK Parti istişare toplantıları ve Stratejik Kurul toplantılarında katılımcıların çoğu, yerel seçimlerde diğer partilere giden oyların o partilerde kalıcı hale gelmemesi için yeni ve radikal tedbirlerin alınması yönünde görüş belirtiyor.
Bu içerik Taner Şahin tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Eurovision yayınını durdurup o mesajı paylaştılarEurovision yayınını durdurup o mesajı paylaştılar
Ukrayna'yı ayağa kaldıran suikast suçlaması!  O isim reddedildi! "Putin'e hediye olurdu"Ukrayna'yı ayağa kaldıran suikast suçlaması! O isim reddedildi! “Putin'e hediye olurdu”
Mersin'de koca dehşeti!  Boşanmak üzere olan eşini öldürüp intihar ettiMersin'de koca dehşeti! Boşanmak üzere olan eşini öldürüp intihar etti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir