16 ilde terör operasyonu! Onlarca tutuklu var

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Aziz milletimizin hiçbir teröriste tolerans göstermeyeceğimizi bilmesini isterim. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle son terörist öldürülünceye kadar mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. Milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için tarafsızlaştırıldı.” dedi.

Bakan Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü, TEM Daire Başkanlığı ve İstihbarat Daire Başkanlığı koordinasyonunda, Adana, Antalya, Batman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hakkari, İzmir il emniyet müdürlüklerinin Terörle Mücadele Şube Müdürlüklerine, İstanbul, Karaman, Mersin, Muş, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli Van'da bölücü terör örgütüne yönelik Bozdoğan-42 operasyonlarının gerçekleştirildiğini belirtti.

58 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Operasyonlarda 58 şüphelinin yakalandığını bildiren Yerlikaya, şunları söyledi:

“Şüphelilerin geçmişte bölücü terör örgütü bünyesinde faaliyet gösterdiği, terör örgütü adına işbirliği yaptığı, bölücü terör örgütü propagandası yaptığı, yasa dışı yürüyüş ve gösterilere katıldığı, güvenlik güçlerine molotof kokteyli, taş ve havai fişeklerle saldırdığı ve Terör örgütünün dış örgütünün parçası olmak.” “Örgüte faaliyet göstererek maddi destek sağladıkları ve nihai hapis cezasıyla arandıkları tespit edildi.”

2

Yerlikaya, operasyonlar sonucunda ruhsatsız tüfekler, çok sayıda örgütsel belge ve dijital materyale el konulduğunu belirterek, operasyonları yürüten polis teşkilatını tebrik etti.Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Süt dolu kovaya düştü... 14 aylık bebekten iç karartıcı haberSüt dolu kovaya düştü… 14 aylık bebekten iç karartıcı haber
Kriz onları da vurdu!  Önce önlerinde kuyruk oluştuKriz onları da vurdu! Önce önlerinde kuyruk oluştu
“Bu, Baronların sona erdiği an oldu!” Uyuşturucuyla mücadele operasyonunda 'Mehmet Şimşek'in detayları: Lale, sümbül, orkide… Aslında hepsi kod

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir