FETÖ, TSK’da yeniden mahrem yapılanma kurmuş! Eskişehir merkezli operasyonda 21 kişi yakalandı

Eskişehir Güvenlik Müdürlüğü Terör, İstihbarat, KOM ve Siber Suçlarla Savaşım Şube Müdürlüğü birimleri koordinesinde geçen ay meydana gelen örgütün güncel ve mali yapılanmasına yönelik Gazi Turgut Aslan operasyonu sonrasında bu kez örgütün sözde “Güncel Askeri Mahrem Yapılanması” deşifre edildi. Meydana getirilen teknik ve fiziki takibin peşinden güncel askeri yapılanma içinde faaliyette bulundukları belirlenen aralarında askeri mahrem yapılanmada müdür yardımcısı, ihraç subaylar, mahrem imam, etken Binbaşı, etken Tabip ve çeşitli meslek gruplarında çalışan zanlılara yönelik operasyon düzenlendi.

7 İLDE 23 GÖZALTI KARARI

Örgütün sözde askeri mahrem yapılanması içinde güncel olarak etkinlik gösterdikleri ve operasyonel hatlarla bağlantı kurmuş oldukları tespit edilen, çoğunluğu ihraç askeri personel 23 zanlının yakalanmasına yönelik Eskişehir merkezli Ankara, İstanbul, Samsun, Muğla, Kahramanmaraş ve Hatay’ın da aralarında bulunmuş olduğu 7 ilde 23 adrese eş zamanlı baskın yapılmış oldu.

MAHREM YAPIDA AKTİF ALBAY, YARBAY VE BİNBAŞILAR YAKALANDI

Operasyonda 1’i askeri yapılanmada vazife meydana getiren {özel sektör} çalışanı mahrem imam, daha ilkin TSK’dan ihraç edilen 6 albay, 2 Yarbay, 5 Üsteğmen, 1 etken görevde Binbaşı 1’i etken 2 hekim, 1 ihraç Mühendis, 1 Öğretmen ve 2 hususi Sektör çalışanı olan 21 şüpheli yakalandı.

YENİDEN SIZMA FAALİYETE YÜRÜTMÜŞLER

Firari durumda olan 2 şüphelinin yakalanması için emek harcamalar devam ederken, zanlıların kamu kurumlarına sızma faaliyeti yapmış olduğu tespit edildi. Operasyon kapsamında zanlıların evlerinde meydana getirilen aramalarda 7 bin 670 Euro, 16 bin 75 Dolar, 29 bin 500 Türk Lirası olmak suretiyle ortalama 500 bin 000 lira para ve çeşitli ziynet eşyası ele geçirildi. Ek olarak zanlıların birbirleriyle bağlantı kurmuş oldukları operasyonel hat ve fazlaca sayıda dijital materyal ele geçirildi.

Yoruma kapalı.