AK Parti Sözcüsü Çelik: “Komploların parçası olamayız”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yüreğir Kültür Merkezi’nde düzenlenen AK Parti Yüreğir İlçe Başkanlığı Danışma Meclisi Toplantısı’nda, 2023 seçimlerinde daima olduğu benzer biçimde en büyük başarıyı ilçeden beklediklerini söylemiş oldu.

Yüreğir’in yalnız Adana’da değil, Türkiye’de tüm ilçeler içinde fazlaca mühim, altı çizilen, her insanın üstünde konuşacağı bir başarıya imza atacağını belirten Çelik, Yüreğir teşkilatına iyi mi emek vermesi, hangi faaliyetleri yapması gerektiği mevzusunda söz söylemenin boş bulunduğunu dile getirdi.

Çelik, fazlaca uzun yıllardan, yollardan, mücadelelerden demlenerek gelmiş bir siyasal hareket olduklarını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında verilen yargı kararıyla ilgili Çelik, “Bugün bir yargı sonucu üstünden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ile ilgili hemen hemen yargı süreci devam ederken tutup da Sayın Cumhurbaşkanımızın, AK Parti’nin, bazı kafalarında kurmuş oldukları komploların parçası olarak, kendi projelerinin, siyasal mühendisliklerinin, rekabetinin zemini haline getirilmeye çalışılmasını buradan bir kere daha tüm gücümüzle reddediyoruz, kınıyoruz.” diye konuştu.

AK Parti’nin, politika meydanlarının, en zor zamanlarda demokrasi mücadelesinden vazgeçmeyenlerin, sandığın “namus” olduğuna inananların partisi bulunduğunu vurgulayan Çelik, şu şekilde devam etti:

“Birileri çıkmış, kendi aralarındaki meseleyi bizim üzerimizden münakaşaya çalışıyorlar. Yargı süreci devam ederken ortaya bir yargı sonucu çıkmış, altılı masa içinde birbirlerine kabul ettiremedikleri şeyleri bu yargı sonucu üstünden fiilen birbirlerine dayatmak için Cumhurbaşkanımızın, partimizin adını kullanarak siyasal fırsatçılık yapıyorlar. Asla kimse AK Parti’yi ve Cumhurbaşkanımızı bu komplolarla, siyasal yasakçılıkla asla ve kata bir araya getiremez. Biz Türkiye’deki her türlü yasakla, Türkiye’deki demokrasiye yönelik her türlü suikast teşebbüsü ile Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, bedelini adım adım ödeyerek, savaşım ederken karşımızda olanlar şimdi çıkmışlar bizlere demokrasiden bahsediyorlar. O demokrasinin iyi mi savunulması icap ettiğini, millet için ne kadar kıymetli bulunduğunu size gene biz, Recep Tayyip Erdoğan öğretti, AK Parti öğretti. Bu sayede öğrendiniz. Bu yargı sonucu ortaya çıkmış olduğu andan itibaren yargı sonucu tartışmıyorlar. Birileri tutmuş CHP Genel Merkezi’ni Ankara’dan Saraçhane’ye taşımaya çalışıyor. Birileri tutmuş ‘Kılıçdaroğlu aday olsun’ derken, ‘Kılıçdaroğlu aday olmasın’ lobisi bu yargı sürecini kendi içlerindeki bir mücadelenin parçası haline getirmeye çalışıyor. Ne yaptığınız bizi ilgilendirmez. Ne yapmış olursanız yapın fakat bu yaptıklarınızla Cumhurbaşkanımızın adını ve AK Parti’yi asla yan yana getiremezsiniz.”

Altılı masanın aday duyuru etme evveliyatına değinen Çelik, “Muhtemelen bunların adaylarını duyuru etme zamanı Temmuz ya da Ağustos 2023 olacak. Seçimden bir ya da iki ay sonrasında duyuru edecekler.” dedi.

“SİYASET MEYDANI, MİLLETİN İRADESİ ORTADA, ÇIKACAKSINIZ VE YARIŞACAKSINIZ”

Demokrasi mücadelesinden vazgeçmeyen teşkilata haiz olduklarını aktaran Çelik, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“15 Temmuz gecesi Fetullahçı Terör Örgütü ulusal iradeyi gasbetmeye çalıştığında ‘size asla geçit vermeyiz’ diyen teşkilat burada. Biz İstasyon Meydanı’nın ve Türkiye’deki tüm meydanların siyasal hareketiyiz. Biz, demokratik yarışın namuslu, saydam, milletin huzuruna tezlerimizle çıktığımız, milletin duasını ve onayını almak için çıktığımız demokratik yarışın daima en önde koşan siyasal hareketiyiz. Bizi o zor, karanlık günlerde kurmuş oldukları kumpaslarla komplolarla korkutamamışlar, şimdi zannediyorlar ki bizim adımızı, demokratik sicilimizi kendi siyasal rekabetlerinin parçası haline getirecekler. Tam tersine bu teşkilatın, siyasal hareketin Cumhurbaşkanımızın, partimizin demokratik sicili öylesine parlaktır ki bu parlaklığıyla yarışabilecek tek şey Çukurova’nın verimli topraklarıdır. Onların demokratik sicili bozuktur. Onların demokratik sicili yaralıdır. Bizim demokratik sicilimizde Cumhuriyet, demokrasi, millet, sandık, düzeltim siyaseti, hizmet siyaseti, ulusal iradenin üstünlüğü var, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesi var. Onların demokratik siciliyse vesayetle dolu. Darbelere ve postmodern darbelere verilen desteklerle dolu. Recep Tayyip Erdoğan’a verilen siyasal yasakla, yasağı desteklemekle dolu. Türkiye’nin ne vakit önünü açmak istesek onun karşısına çıkan her türlü kumpasla ve yanlış siyasetle dolu. Onun için bir kere daha buradan söylüyoruz; aranızdaki yarış, kimi aday çıkaracağınız sizi ilgilendirir. Politika meydanı, milletin iradesi ortada, çıkacaksınız ve yarışacaksınız. Bizim için soldan sağa, sağdan sola, yukarıdan aşağıya toplamışsınız, bölmüşsünüz, çarpmışsınız hiçbir şey fark etmez, biz yolumuza devam ederiz.”

“CUMHUR İTTİFAKI’NIN ADAYI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR”

Çelik, görüşmede liseli öğrencilerinin yanı sıra 20 senedir beraber oldukları yol arkadaşlarının da bulunduğuna dikkati çekerek, “Hiçbir vakit yaşlanmayan, yalnız yaş alan, yaş aldıkça gençleşen fakat en önemlisi Cumhuriyet’in, demokrasinin, bu ülkenin geleceğinin, bu ülkenin gençlerinin geleceğinin teminatı olan bir siyasal hareketiz.” görüşünü paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hikayesiyle başka hikayelerin karşılaştırma edilmeye çalışıldığını özetleyen Çelik, şunları dile getirdi:

“Bizim Cumhurbaşkanımızın hikayesi tek tek, her safhada demokrasi mücadelesinin bedelini ödeyerek, ilmek ilmek işlenmiştir. Cumhurbaşkanımızın mücadelesi bedeli ödenmiş ve hak edilmiş bir mücadeledir. Onun için halkımıza düzmece hikayeler, karşımıza gerçek olmayan masallarla kimse çıkmasın. Sonuçta politika millet için yapılır. Hepimizin sicil amiri millettir. Sicil amirimiz olan milletimizden başka bir dayanak, milletimizden başka bir siyasal güç, bugüne dek tanımadık bundan sonrasında tanımayacağız. İnşallah bu diri ve çalışkan teşkilatımızla birlikte 2023’e fazlaca daha kuvvetli bir halde geliyoruz. Bugünden seçimlere kadar karşımızdaki bu tabloyu da gördükten sonrasında sorumluluğumuz artmış olarak, yükümüz artmış olarak fakat bununla beraber da bu yükü kaldıracak, bu sorumluluğu kaldıracak siyasal gücümüz artmış olarak girecektir. Onlar adayını belirlemediler. Biz çoktan adayımızı belirledik. Cumhur İttifakı’nın talibi Recep Tayyip Erdoğan’dır. Tanrı’ın izniyle, ümmetin desteğiyle, milletimizin teveccühüyle ülkemize daha uzun seneler hizmet edecek.”

“KARŞIMIZDA BÜYÜK BİR DEMOKRATİK CARİ AÇIK VAR”

Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugüne dek millet için yaptıklarının, ödediği bedellerin, geride bıraktığı yılların bundan sonrasında ne yapacağının da şahidi bulunduğunu altını çizdi.

Bu duruma kendilerinin tanık bulunduğunu dile getiren Çelik, şunları açıkladı:

“Herhangi bir hikayesi olmayanların ya da öyküsünü, başkalarının hikayesinin payandası haline getirenlerin, hikayeleri masal benzer biçimde başlayıp ağırlık basma benzer biçimde bitenlerin, ağırlık basma benzer biçimde başlayıp düzmece hikayelere dönüşenlerin meselesi değil bizim meselemiz. Bizim meselemiz gene bu büyük millete şimdiye kadar olduğu benzer biçimde bundan sonrasında aynı hizmeti sürdürebilmektir. Dünyanın içinden geçmiş olduğu şartlarda, dünyanın zorlandığı bu zamanda Tanrı’ın izniyle gücümüz, bilgimiz, kabiliyetimiz, savaşım azmimiz, tüm bu zorlukları aşmaya muktedirdir. Kimse bizi kendi siyasal denklemsizliğinin parçası haline getirmeye çalışmasın. Asla kimse kendi siyasal yetersizliğini Cumhurbaşkanımızın adını, AK Parti’nin adını yanlış işlere bulaştırarak kapatabileceğini zannetmesin. Karşımızda büyük bir demokratik cari açık var. O cari açık giderek büyüyor. Onu kapatamadıkları vakit da bizim ismimizi yalan yanlış işlere bulaştırarak yol alabileceklerini zannediyorlar. O sizin meseleniz. Bizim meselemizde Cumhuriyet var, millet var, demokrasi var, Tanrı’ın izniyle 2023’te milletimizin huzuruna gelecek sandıktan en başarı göstermiş şekilde, en kuvvetli şekilde çıkmak vardır. Bu yolu bu bilinçle, bu azimle, bu kararlılıkla hep birlikte yürüyeceğiz.”

“KOMPLOLARIN PARÇASI OLAMAYIZ”

Çelik, kendilerini sandığın üstünlüğüne adadıklarını belirterek, “Onların kafalarında kurmuş oldukları komploların parçası olamayız, asla kimse bizi bunların paçası haline getiremez.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ismiyle “siyasal yasakçılık”, demokrasiye tuzak kurma, komplo üretme ve kumpas kurmanın asla yan yana gelmeyeceğinin altını çizen Çelik, şunları kaydetti:

“Birileri kendi alınlarında taşıdıkları bozuk demokratik sicillerini, AK Parti’ye yansıtmaya çalışıyorlar. O bizlere yansımaz. Bizim ışığımız Cumhuriyet’ten geliyor, demokrasiden geliyor. Sizinkinin nerelerden geldiğini geçmiş vakit içinde pek fazlaca vesileyle gördük. Siz kendiniz, CHP Genel Merkezi’ni Saraçhane’ye taşımak isteyenlerle, Ankara’da tutmak isteyenler arasındaki kavganıza bizi karıştırmayın. Kılıçdaroğlu’nu destekleyenlerle desteklemeyenler arasındaki kavganıza bizi karıştırmayın. Biz o işlerden anlamayız. O işleri siz bilirsiniz. Biz yalnız millete hizmet etmekten anlarız. Biz yalnız demokrasinin üstünlüğünden, ulusal iradenin sarsılmazlığından, sandığın üstünlüğünden anlarız. Onun için biz bir kere daha söylüyoruz; Cumhur İttifakı’nın talibi Recep Tayyip Erdoğan’dır. Yüreğir teşkilatımızla Cumhurbaşkanımızın tekrardan seçilmesi ve bu millete hizmetinin devamı için Cumhur İttifakı’nın sandıktan en kuvvetli şekilde çıkması için her zamankinden daha kesin, her zamankinden daha azimli şekilde yürüyeceğiz. Biz masayla sandalyenin, masanın ayaklarının, masanın altındakinin ve üstündekinin arasındaki dövüşte olmayız. Biz politika meydanlarının partisiyiz. Biz mahalle mahalle gezenlerin partisiyiz. Biz vatandaşımızla her halükarda buluşanların partisiyiz. Biz ulusal iradeyi her şeyin üstünde tutanların partisiyiz.”

AK Parti’nin, yalnız iktidar olmak değil, demokrasiyi de ayakta tutmak isteyenlerin partisi bulunduğunu vurgulayan Çelik, bu kapsamda mahalle temsilcilerine daha fazlaca iş düştüğünü aktardı.

Yoruma kapalı.

Bebek Bakıcısı - Omegle - Sohbet Odaları - Omegla - Görüntülü Sohbet -
uaeupdates.com deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu radabet giriş Puff langstoninstitute.org gaziantep bayan escort antep escort