ABB garibana yardımı kesti, 50 bin lira maaşı olan aileye et yardımı yapıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Kasım Ayı Meclis Toplantısı 1. Birleşimi’nde Ankara’da suya meydana getirilen indirim tartışıldı.

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Ankara Büyükşehir Belediyesi; suya meydana getirilen indirimi bahane ederek her ay tertipli meydana getirilen et yardımıyla kömür ve tohum desteğini ertelemek zorunda kaldığını açıkladığına dikkat çekti.

Oğuz, Ankara’da suya yüzde 50 indirim yapılmasının peşinden toplumsal yardımların kesilmesinin yanlış bulunduğunu belirterek, “Toplumsal yardımlar ASKİ’ye mi bağlıydı? Kısmanız ihtiyaç duyulan son olarak mevzuyu en başa çekmeniz doğru olmadı” ifadelerini kullandı.

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin (ABB) durdurduğu yardımları yapmak ABB’den sıralama talep ettiklerini hatırlattı.

ABB’DEN 50 BİN TL MAAŞ ALANA ET YARDIMI

Serhat Oğuz, ABB’den talep ettikleri listenin 19 Ekim’de ellerine ulaştığını ve listeleri incelediklerini belirterek, şunları söylemiş oldu:

“Listeler, bizlere isim halinde ve tüm kimlik detayları ile beraber gönderilmiş fakat ben isim söyleniş etmeyeceğim. Toplumsal yardımlarda Ankara Büyükşehir Belediyesinin ne kadar duyarlı davrandığını göstermek için bir kaç tane örnek vereceğim. Ne demiştik asgari ücretin 3 /1’i. Doğrusu, 1830. Takriben kıymetli kardeşlerim, 50 bin geliri olan bir hiç kimseye et desteği verilebilir mi? Aylık 50 bin, kendisi ve eşi etken çalışan, kendisinin ve eşinin aylık geliri takriben net sayı söylemeyeceğim. Deşifre olmasın diye. 50 bin. Yukarısı varda aşağısı yok. 50 bin lira olan vatandaşımız et yardımı alabilir mi? Listeler bizlere ilk ulaştığında da söylemiştim. Ben bunlarla ilgili bir dosya hazırlıyorum. Bu dosyayı da resmi olarak Ankara Büyükşehir Belediyesine getirip takdim edeceğim. Bunlarla ilgili yanlış yapılmıştır diye. Burada isim söyleniş etmiyorum. Fakat muhataplarına verebilirim. Bir insanoğlunun toplam 3 evi, 8 arsası, 2 maaşı var ise bu şahıs kömür yardımı alabilir mi? 3 evi, 3 aracı, 24 taşınmazı var ise bu vatandaşımız kömür yardımı alabilir mi? Elimde bu şekilde 500 kişilik bir sıralama var.”

Serhat Oğuz, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a teşekkür ederek, ‘Geçtiğimiz hafta vatandaşa ileti göndererek ilçemdeki çözümün adresini göstermiş oldu” ifadelerini kullandı.

Yoruma kapalı.